Designové obchody, o kterých možná nevíte

/ Redakce Foto: Facebook

Do obchodních středisk chodíte z nutnosti a dárky radši vybíráte po internetu? Máme pro vás tipy na designové obchody v Praze, které si zamilujete pro design vlastní i ten, který nabízejí.

Že Praha není jenom most a hrad, ví legendární skupina PSH, turisté i my. Ovšem že nákupy nejsou jen Palladium a Příkopy, to už tak známé není. Praha v současné době nabízí skoro tolik designových obchodů, jako historických pamětihodností. Nejedná se pouze o stylové butiky s oblečením nebo botami, ale například o originální papírny, či obchody s doplňky do bytu. Obchody zároveň tvoří svým interiérem malé galerie a proto rozhodně stojí za návštěvu.

Bistro & obchod No. 19

Originální koncept v ulici Karolíny Světlé propojuje obchod a bistro. Autoři jej popisují jako: “Místo setkávání s kvalitním jídlem, designem, uměním a s lidmi, kteří jej vytvářejí”. Za zmínku stojí i jejich projekt Zástěrka”. Jedná se o nově pojaté zástěry, tedy moderní interpretaci na klasické téma. Každý měsíc je tu v omezené nabídce k prodeji jedna zástěra od jiného návrháře nebo návrthářského dua. Mimo výborného jídla a doplňků do bytu zde naleznete i tvorbu současných výtvarných umělců. Návštěva tohoto podniku je tedy zážitek doslova pro všechny smysly.