Diáře pro rok 2014

/ Externí redaktor

Plánování, zapisování, organizování i schvalování pracovních, ale rovněž soukromých schůzek bývá vždy jednodušší, když máte po ruce ten správný štos papírů nadepsaný jednotlivými daty a potažený kůží či šik látkou. Ano, řeč je o diářích pro nový rok.

Ačkoliv jsou velmi populární elektronické diáře a organizéry, které vám samy v potřebný čas dopředu připomenou schůzku se šéfem, výročí s partnerem i narozeniny tchýně, nikomu by neměl chybět osobitý doplněk ve formě malého diáře v kabelce či náprsní kapse saka.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Možná budete argumentovat praktičností organizérů v chytrém telefonu či v práci na počítači, a ano svým způsobem máte pravdu, avšak poznámky napsané rukou v malém bločku, vybraném dle vlastního vkusu zdobené kreslenými motýli nebo pravým zlatem, vám nikdo nevynahradí.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Jedna z největších výhod, kterou diář má i v dnešní době, je ta, že se vám data nenávratně jen tak nevypaří do kyberprostoru, jak se to občas může s elektronikou stát. Zachováte si tak nejenom poznámky z pracovní sféry, ale také osobní schůzky, myšlenky a dokonce i pocity, pokud jste zvyklí kreslit do diáře obrázky po dobu, kdy telefonujete.

Denní, týdenní či měsíční. Sami nejlépe víte, který je pro vás ten pravý ořechový. Může stát pár desítek korun, ale také několik tisíc. Rozhoduje váš styl a věřte, že právě diář mluví ve společnosti za vás.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

A co vám rok 2014 přináší? Vybírat můžete z otočného diáře od značky Moleskine. Její sortiment je široký a nabízí od plánovacích profesionálních notýsků až po motiv lega, Star Wars či Malého prince. Pro autentické retro se „obětovala“ značka Tarakan a mnoho vzorů v tomto stylu můžete hledat u jejích prodejců či na online stránkách. Kvalitu za rozumnou cenu představuje značka Filofax. Již tradičně nabízí praktické a vkusné diáře, kapesní organizéry i kalendáře. A pokud dáváte přednost nadčasovosti a nechcete svůj diář měnit každý rok, zaskočte do butik Louis Vuitton, kde najdete stylový diář, kterému na konci roku jen vyměníte vnitřní obsah.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

V případě, že se vám žádné návrhy slavných i neslavných nelíbí, využijte možnosti navrhnout si svůj vlastní. Připlatíte si, avšak jedinečnosti si budete užívat celý následující rok.

Autor: Jana Čechová

Foto: Soukromý archiv; Pinterest.com