Diesel se nechal inspirovat astronauty i vojáky

/ Redakce

Striktní a přísné linie tvoří uniformy, které jsou nejenom přesným vyznačením konkrétního postavení a hodnosti, ale i sexy způsobem, jak vyjádřit novou kolekci společnosti Deisel.

Vojenské oblečení včetně uniforem s ozdobnými potisky dávají najevo, jakým směrem se kolekce Disel Black Gold pozdim / zima 2014 ubírá. Skýtá totiž vypasované kabátky a saka, výjimkou není ani vojenský kabát z vlněného gabardénu. Kolekci vyvažují i jemnější prvky na jednoduchých šatech z hedvábného žoržetu s krajkovými lemy. Hledejte maskáčové a zvířecí motivy v jednom.

Od vojáků k motorkářům je to jen pomyslný krůček a tak kožené bundy v tomto stylu přicházejí rovněž s propracovanými detaily.

Dámská kolekce

Futuristické nápady ovlivnily kolekci dámského prádla Diesel Black Gold natolik, že si značka pohrála s vesmírnou inspirací. Modely jsou nadčasové, vyznačují napětí mezi minulostí a budoucností a jsou v nich zakomponovány kultovní součásti oblečení astronutů.

V této kolekci nechybí ani džínovina, minišaty a skládané sukně. Vše propracované, v kombinaci látek v rozličném provedení jako je neopren, “cady” nebo kompaktní žerzej. K dokonalosti vše ladí kozačky z teletiny s kovovou špičkou a výrazným zdobením přezkami.

Look  09

Pánská kolekce

Páni můžou očekávat košilové halenky nebo saka z vlněného flanelu s klopami zdobenými kovovými cvočky. Jde o vyjádření nebojácné energie, tedy rebelského způsobu složení šatníku. Kreativní ředitel Andreas Melbostad při vytváření pánského oblečení Diesel Black Gold hledal inspiraci u mužů nedbajících na konvence.

Vojenský styl ovlivnil Andrease natolik, že je cítit z celé pánské kolekce, o to odvážněji jednotlivé modely působí. Dokonalá mužská silueta, neuznávající kompromisy na vás dýchne z každého kousku.

Z materiálů zde byly využity látky jako jsou flanel, vlna i popelín. Struktura a přesné zpracování byly opět číslem jedna. Kromě motorkářských bund se pánové jistě zhlédnou v bomberech z kůže a plstěné vlny, které jsou pokryty smaltovanými, kovovými nebo koženými aplikacemi a odznaky připomínající vojenské uniformy.

Look  11

Hlavní kolekce

Umělecký ředitel společnosti Diesel – Nicola Formichetti – pojal hlavní kolekci značky Diesel vlastním způsobem a zakomponoval ji do romantických Benátek. Oslavuje tak první výročí působení u společnosti a jeho pracovní vztah se zakladatelem značky Diesel Renzem Rossem.

„Tohle je v historii značky Diesel jedinečný okamžik; 35 let existence alternativního ducha, mnoha úspěchů a spousty zábavy. Dnes mám to potěšení spojit dědictví naší společnosti s mým osobním know-how a Nicolovou vizí pro budoucnost značky. Touto kolekcí a touto akcí určujeme výchozí bod naší další cesty“ přiznal Renzo Rosso.

V mnoha ohledech zde Nicola představuje ohlédnutí do minulosti avšak i pohled do budoucnosti.

„Tato kolekce je kolekcí úvodní. Ohlížíme se za našimi ikonickými kousky a za motivy a duchem značky Diesel; zamýšlíme se nad naší podstatou a nad tím, co znamenáme, a také se díváme, kam směřujeme…“ svěřil se Nicola Formichetti.

LOOK 28

Tři nadčasové ikony, kůže ve stylu rock n´rollu, džínovina a vojenský styl – patří neoddělitelně k této značce. Je na nich postaven i průběh přehlídky a mladistvý duch celé společnosti. „Značka Diesel si velmi zakládá na spolupráci a tvořivosti, což je jedna z věcí, které se mi na ní líbí nejvíce. A jak říká Renzo, Diesel není o módě, Diesel je o kreativitě,“ vysvětluje Nicola Formichetti.

Astronauti, vojáci, motorkáři i sportovci ovlivnili kolekce značky Diesel pro letošní podzim / zimu 2014. Necháte se i vy pohltit nadčasovostí? Kolekce budou k dostání v nejbližší době.

Foto: Archiv značky