Do České Republiky přichází URBAN DECAY

/ Redakce

Příběh této barevné značky se začal psát v polovině devadesátých let, kdy trhu s luxusní kosmetikou vládla růžová, červená a béžová. Pokud jste chtěli fialový nebo zelený lak na nehty, museli jste si vystačit s obyčejnou fixou nebo hledat mezi značkami v drogerii. Chtělo to prostě změnu.

Sandy Lerner spolu s Davidem Sowardem a Wende Zomnir se nespokojili s nabídkou barev a potřebovali zásadní změnu. Během jedné z jejich schůzek vymysleli plán, který vedl k několika seancím ve Wendině domku v Laguna Beach, kde začali míchat nejrůznější barvy. Když Sandy s Davidem a Wende založili v lednu 1996 značku URBAN DECAY, měli řadu 10 rtěnek a 12 laků na nehty.

Inspiraci čerpali v odvrácené straně života ve městě, a tak vznikly revoluční názvy jako ROACH – šváb, SMOG, RUST – sněť, OIL SLICK – ropná skvrna a ACID RAIN – kyselý déšť. V první reklamě v časopise položili kontroverzní otázku: „Je vám z růžové barvy špatně?” Tak začala revoluce, se kterou se výkonní manažeři kosmetického průmyslu dodnes marně snaží držet krok.

Urban Decay je dodnes velmi kreativní firma. Wende Zomnir řídí neustálý růst značky Urban Decay jako hlavní kreativní ředitelka spolu s Timem Warnerem, který je výkonný ředitel. Tim dokonale vyvažuje chaotické šílenství, které v kancelářích panuje, díky svému klidnému a bystrému přístupu k vedení kosmetické společnosti.

Obliba Urban Decay neustále celosvětově roste, což jistě jen dokazuje to, co Wende a Sandy věděly už dávno – milovnice make-upu všude na světě touží po alternativách, a to i poté, co odezněla vlna grunge v devadesátých letech. Ve Spojených státech nyní plní stovky produktů Urban Decay fialové poličky v parfumeriích Sephora, Ulta a Macy’s i stránky virtuálního obchodu beauty.com. Rostoucí počet prodejců v Kanadě, Velké Británii, Francie, Itálii, Španělsku, Singapuru a na Středním východě všem nadšeným zákaznicím dělá jistě také radost.

Mezi nejprodávanější produkty patří paletky očních stínů NAKED. Jde o paletky, které navždy změnily svět neutrálních odstínů. Naked dokazuje, že nahé líčení rozhodně není nudné. Přes bronzovou Naked, hnědobéžovou Naked2, narůžovělou Naked3 až po nepostradatelné paletky Naked Basics.

Dalšími hitovkami jsou oční stíny PRIMER POTION, které se nerozmazávají a mají velmi živé barvy. Můžete si vybrat hned ze čtyř druhů: Original – po zaschnutí není vidět, Sin – šampaň, třpytivá, Eden – tělová, matná a Anti-Aging.

Do pomyslné veleúspěšné trojice určitě patří také MAKEUP SETTING SPRAYS. Tyto lehoučké spreje zaručují, že make-up vypadá celý den, jako byste ho zrovna nanesli. Dokazují to i klinické testy. K dostání jsou ve dvou verzích – All Nighter – pro všechny typy pleti a De-Slick – pro mastný typ pleti.

Ode dneška si produkty Urban Decay mohou vyzkoušet a pořídit také zákaznice v České Republice a to exkluzivně v Parfumeriích Sephora.

Foto: Archiv značky