Dokonalé šaty pro ženy s křivkami

/ Redakce

Krásné ženy obdařené křivkami a správnými ženskými proporcemi jsou mnohdy znevýhodněny při nákupech hadříků nejen v letní sezóně. Existuje ale mnoho fíglů, které vás ušetří o zbytečné zkoušení. Perfektní šaty totiž existují pro každou z nás!

Zásadní pravidlem pro ženy s křivkami je: NEZAKRÝVEJTE JE! Naopak. Tím, že svoji postavu necháte vyniknout a nebudete ji zbytečně schovávat za oblečením větších rozměrů, budete vypadat štíhlejší. Snažte se tedy pokaždé najít šaty, které jsou v pase přestřižené, či obsahují pásek tak, aby podporovaly tvar těla takzvaných přesýpacích hodin. Skvělé jsou například květinové šaty od Michaela Korse.

Michael Kors

Michael Kors

Hledejte převážně šaty, které mají V výstřih a lichotivou délku. Tyto dva poněkud podstatné detaily vás o pár centimetrů prodlouží. A pokud chcete nahnat dalších pár centimetrů, zvolte vyšší, ale pohodlný podpatek.

Pro ty ženy, které mají menší dekolt než boky, je dobré vybrat šaty s významným detailem na dekoltu, či k šatům sladit masivnější šperk. Dodá potřebný objem hrudníku a vyváží tak vizuálně celou postavu. Inspiraci můžete najít v šatech od Rochas.

Rochas

Rochas

Pokud ke chladným letním večerům zvolíte lehký kardigan, nebojte se jej opásat, jak to udělali i u Bottega Veneta.

Bottega Veneta

Bottega Veneta

Foto: WWD, Pinterest