Dokonale uspořádané poličky

/ Redakce

Takzvané „Shelfie“ umění je aktuálním trendem a hitem mezi tvořivými dušemi, které chtějí, aby i jejich výstavní poličky zapadaly do konceptu a designu místnosti. Už se nebudete muset ptát sami sebe, proč vlastně vaše poličky nevypadají stejně tak uspořádaně, jako ty vytištěné na stránkách designového časopisu. Od toho jsme tu my s radami, aby jste i vy dokázali sestavit perfektní „Shelfie art“.

Zvolte barevné schéma

Při vytváření barevného schématu dbejte na to, aby mezi sebou měly barevné dostíny jisté propojení a kontinuitu. Například ve tmavém interiéru, kde jsou poličky vestavěné ve stylu knihovny, jsou hlavním prvkem právě staré svazky knih, které jsou kombinované s unikátními předměty historického vzhledu. Vše spolu ladí také díky světelným akcentům, které dodávají knihy se světlejší vazbou rovnoměrně po celé knihovně, ve které se poté dá jednodušeji orientovat.

color-shelfie

Dejte si záležet na detailech

Při plánování kompozic poliček, nemusíte všechny nutně zaplnit. Zvažte umístění například malého stohu knížek doprostřed jedné z poliček a zbytek rozmístěte do různých košíků, a přihrádek po bytě. Zkrátka utvořte správnou rovnováhu mezi jednotlivým poličkami tak, aby nepůsobily přeplněné. Například předměty jako rostliny, kuchařky a několik starožitných kousků, jsou dokonalým receptem na zaplnění kuchyňských poliček.

curated-shelfie

Nebojte se texturovat

V monochromatickém prostoru zvažte použití objektů s barvou a různými texturami tak, aby v kompozici opravdu vynikly. Každou poličku namíchejte s knihami a doplňte je designovými objekty. Nezapomeňte ale, že každá police by měla být jiná, neboť poté by mohla knihovna působit velmi sterilně. Některé knihy podepřete ozdobnými předměty, zatímco jiné nechte volně ležet na sobě.

layrered-shelfie

Zahrajte si na schovávanou

Chcete-li vytvořit jedinečnou poličku, poté ji můžete důvtipně zaintegrovat do kompozice obrazů na zdi. Například v ložnici, kde není mnoho prostoru, ale je zde závěsná komoda, zrcadlo, dekorační závěsné předměty a obrazy, poté můžete zvolit kompozici poličky mezi tyto předměty. Ovšem důležitou pointou míchání poliček s obrazy a jinými předměty je, že zeď zvýrazňuje a ozvláštňuje prostor.

blended-shelfie

Rozvrhněte si barevnost

Další skvělou cestou, jak vytvořit perfektní “Shelfie art” je vytvořit v poličkách stejné barevné akcenty. Mohou být náplně poliček jedinečné a mohou vypovídat o lidech v domácnosti, důvtipným detailem by mohlo být propojení všech poliček pomocí jedné barvy, která se bude v každé z nich opakovat. Zbytek předmětů a knih by ovšem měl být neutrálních barev, aby to neztrácelo estetickou pointu.

vignette-shelfie

Zvládnou “Shelfie” může být možná trochu obtížnější než zvládnout “Selfie” … ale aspoň na ní nikdy neuvidíte není “duckface”. Zato uvidíte kus práce a zároveň umění, které jsou lidé ochotni do svých výstavních domácností vložit.

Zdroj: Pinterest.com