Dolce & Gabbana sází na Claudiu Schiffer

/ Redakce

Dolce & Gabbana by mohli být synonymem pro vytváření fantasy světů. Jeden takový přináší se zimní kolekcí v čele s Claudií Schiffer.

Kolekce pro podzim a zimu 2014 přináší pohádkový svět. Motivy dětských příběhů, rytíři a brnění i další zpracování fantasy světa se ne náhodou vloudilo do kolece Dolce & Gabbana. Reklamní kampaň, kterou nafotil samotný Domenico Dolce, má hned několik různých scénářů. Hlavní hvězdou je německá supermodelka Claudia Schiffer a vedle ní i modelky Bianca Balti, Kate Bogucharskaia a Nastya Sten.

Scénám z lesa jednoznačně vévodí ženy, pánové jsou zde zachyceni jako pomocníci přinášející ovoce či jinak obsluhující dámy. Detaily lesního prostředí vyprávějí svůj příběh. Květiny, kořeny stromů ani meče nejsou na první pohled patrné, avšak uznání si kampaň zaslouží již pro tvůrčího ducha, který na všechny tyto drobnosti myslel.

dolce-and-gabbana-winter-2015-women-advertising-campaign-01

Kolekce byla představena na Milánském Fashion Weeku a obsahovala krásné vzdušné šaty pro Šípkové Růženky i Červené Karkulky s krajkami a délkou pod kolena. Lesní tvorové jako sovy, veverky a lišky zdobily tvídové kabáty a symbolika klíče se na těchto modelech objevuje hned několikrát. Že by se jednalo o klíč k úspěchu?

Kožešina na kapsách i kapucích, propracované detaily, včetně motivů a doplňků, jakými jsou rukavice či boty. I dámy v rytířském brnění mají svůj význam. Kolekce s hlubší myšlenkou bývají velmi oblíbené, za nás se mezi ně rozhodně řadí i tato.

Claudia Schiffer dodává reklamní kampani patrnou jiskru. I přes to, že jí letos v srpnu bude 44 let, vypadá báječně a celé focení si s notnou dávkou humoru užila.

Foto: Archiv značky