Domácí barvení vlasů: Vyzkoušejte naše tipy, které vám ušetří čas i peníze

/ Redakce

Nechce se vám chodit do kadeřnictví, ale novou barvu už potřebujete jako sůl? Nabarvěte si vlasy doma. Nebojte, není to žádná věda. Stačí dodržovat pár pravidel.

Pokud si chcete barvit vlasy sami doma, musíte počítat s tím, výsledek pravděpodobně nebude stejný jako od kadeřníka. Dnes už ale můžete vybírat z široké škály přípravků na barvení vlasů. Bez problémů seženete produkty, které jsou kvalitní, šetrné a obsahují spoustu účinných látek, které vlasy regenerují a vyživují.

Když se barvíte poprvé… Raději nic neriskujte a poproste o pomoc zkušenější kamarádku. A spíše než barvu si na vlasy dejte jen přeliv, který se rychleji vymyje. Barvu si kupte, až si budete jistá odstínem.

Když si barvíte jen odrosty… Nejdříve obarvěte vlasy u kořínků, barvu nechte působit doporučenou dobu a pak rozetřete zbytek směsi po celé délce vlasů, aby se barva sjednotila. Opláchněte zhruba po deseti minutách.

Nevíte, jaký odstín… Kupovaná barva by měla být jen o jeden či dva odstíny tmavší/světlejší než jsou vaše vlasy.

Jak o vlasy pečovat po barvení… Aplikujte na vlasy speciální závěrečnou péči, která bývá součástí balení a pak používejte šampón a kondicionér na barvené vlasy.