DressCamp: Japonský mix umění se špetkou zábavy

/ Redakce

Asi před rokem mne během tokyjského týdne módy zaujala značka prezentující netradiční kousky oblečení. Jedním z nich byly například šaty vyplněné záplavou živých květů.

Nebyly to ovšem jen zmiňované a originální nitkou protkané šaty, které mi utkvěly v paměti. Bylo to především dokonalá souhra umění, zábavy, smyslu pro humor a nepopiratelného talentu.

dresscamp45

Za značkou DressCamp, která vznikla v roce 2002, stojí módní návrhář Toshikazu Iwaya. Toshikazu se narodil v roce 1974 v Yokohamě a vystudoval Bunka Fashion College v Tokyu.

O několik let později založil také značku DRESS33, se kterou debutoval v Paříži s kolekcí jaro/léto 2009 a DressCamp na malou chvíli předal evropskému návrháři jménem Marjan Pejoski. Ve stejném roce otevřeli také svůj vlajkový obchod v Osace.

dresscamp55

Za tu dobu zaznamenala značka nečekané úspěchy, v roce 2004 spolupracovala se známou značkou sportovního oblečení Champion, dala vzniknout několikerým modelům pro nevěsty, následovala kolaborace s obuví Timberland nebo kosmetickým gigantem M.A.C Cosmetics.

V roce 2011 to byl pro změnu návrh dresů pro japonský atletický a volejbalový tým, kde značka využila svých typických prvků a charakteristik, tedy využití zářivých barev, odvážných potisků a kvalitních materiálů do jednoho celku.

dresscamp21

Dnes v týmu opět figuruje zakládající návhrář v pozici kreativního ředitele a DressCamp se orientuje nejen na pánskou a dámskou módu. Ve svém repertoáru má také boty, tašky, klobouky, doplňky a další zboží.

Za zmínku rozhodně stojí právě (možná i přelomová) kolekce podzim/zima 2014 plná barokních prvků, ovlivněná sportem a plná nepřekonatelně bohatých sukní a šatů.

dresscamp48

Poslední kolekce DressCamp představená v polovině října nabídla výrazné prolínání barev, netradiční siluetu, graffiti i hromadu smyslu pro humor, do jehož množiny se pro tentokrát vešel potisk rtů, leopardí stopy, metalické materiály nebo objemné načechrané rukávky.

Tahle značka mě prostě baví. A co vás? Dejte mi vědět!

dresscamp03

Foto: WWD