Electro swing: Událost pro módní nadšence

/ Jana Čechová

Hudební umění, tóny, které vás nutí k pohupování v bocích i styl, který na konkrétních akcích můžeme vidět. Elektro swing, styl, který si zaslouží alespoň malé módní zhodnocení.

Electro swing je spojení swingové hudby z 20. až 50. let a výrazných electro tónů. Není to však jen muzika, která na tuto událost láká své návštěvníky. Právě oblečení a celková atmosféra vás zatáhne do tajů let dávných a z čista jasna máte pocit, že jste se skutečně přenesli do minulosti.

swing1

 

Outfit v dobové podobě na tuto akci rozhodně patří

Malé černé, úzké i široké, puntíkaté či výrazné purpurové, některé s krajkou, pod kolena či nad ně. Plejáda šatů, která vás při vstupu na electro swing zaplaví, je neuvěřitelná. Často první hodinu sledujete především módu všech návštěvníků. Dámám nechybí čelenky ve vlasech, skládané drdoly či mašle a květiny, zatímco pánové pro tuto příležitost rádi volí klobouky, baretky, motýlky, bílé košile a kšandy.

Rudé rtěnky, pihy krásy ve tvářích, stylově natočené lokny a k cigaretě zaručeně nechybějící špička jsou tím, co dělá samotnou událost krásnější. Krajka po obvodu vlasů, síťované punčochy, balerínky či boty na podpatku. Vše se odehrává pro onu neutuchající touhu vypadat na swingu skutečně dobově.

Návrat k historii a našim předkům

Čím dál častěji kolem sebe můžeme vidět „přehlídku z historie“, čím dál častěji totiž pro své oslavy, koncerty i jiné události volíme konkrétní téma a 20., 50., 70. či 80. léta nejsou výjimkou. Rázem je tedy z „obyčejné“ události akce plná módních nadšenců. A i když se občas někdo příliš netrefí a poplete módu konkrétních let, jistě i tak zahřeje na duši, že módní poselství našich předků dokážeme stále ocenit.

Foto: Pinterest.com, Facebook