Exkluzivně: Procházka pražským butikem Dior pokračuje

/ Redakce

V úterý vás butikem Dior provedla módní redaktorka Ema a poukázala na krásy kolekce Rafa Simonse. My však zdaleka nezůstaneme jen u oblečení a posuneme se dál k módním doplňkům.

Začneme hned v patře, do kterého vejdete z Pařížské ulice. Ihned po vstupu vás přepadne chuť nakupovat. Není snadné ignorovat krásu klasických kabelek Lady Dior, které jsou sice ikonické a dostupné každou sezonu, nicméně tato řada je vždy minimálně o několik limitovaných kousků bohatší. Ta exkluzivita a limitovanost spočívá většinou v netradičních materiálech nebo barevných odstínech. Pro jaro a léto to platí především o barvách. Raf Simons zařadil do kolekce nádherný odstín růžové a modré, které nechybí ani v řadě oblečení. Oběma barvám není snadné nepodlehnout. Dovolím si je nazvat přímo vymazlenými, a když si v témže odstínu pořídíte i peněženku, pak vaše módní a citové buňky musí být nadmíru uspokojeny.

Absolutní špičkou ledovce mezi kabelkami v butiku Dior je kabelka s názvem Dior Bar, která je skutečně výjimečná a Raf Simons ji navrhl striktně pro aktuální kolekci. V pražském butiku  ji najdete v jemné kůži bílé barvy nebo hadí v odstínu černé. Kabelka vás na první pohled zaujme svým tvarem, který skrývá rafinovanost v podobě dvojího použití. Kabelka má po stranách kovové detaily, které na první pohled působí ryze dojmem designovým, ale zkušená slečna za pultem vás přesvědčí o opaku. Kabelka se díky těmto dvou kovovým sponám dá snadno roztáhnout do podoby více praktické kabelky, do které se rázem dá vložit i například diář většího rozměru. Tato rádoby maličkost dělá z kabelky opravdový unikát, díky které se v jednu chvíli z elegantního luxusu stane ten praktický. To je důvod si říci, nekupte to, když za jednu cenu můžete mít kabelky dvě. To je přeci vysoce ekonomické a nikoli marnivé, jak je milovnicím kabelek vytýkáno:-)

Ve chvíli, kdy sejdete po mírně točivých schodech dolů a svůj zrak stočíte doleva, vaše srdce začne tlouct rychleji. Váš zrak totiž spočine na kolekci bot, které svou elegantností musí přesvědčit každého. Mně osobně ihned zaujaly boty s otevřenou špičkou, a to právě kvůli ní. Přední výřez působí extrémně elegantně a na noze vypadají skutečně božsky a navíc vynikne perfektní pedikúra, která je u těchto bot zcela nezbytná. Samozřejmě nechybí ani kolekce balerínek, které jsou i pro Dior typické ve svém prošití. Opět nechybí různé barevné odstíny. Mně zaujala kombinace růžové s oranžovým lemováním, která je stále velice trendy. Pro dámy, které dávají přednost originalitě a nevšednosti je zde kolekce semišových bot s prodlouženou úzkou špičkou a netradičním podpatkem, který na první pohled vypadá nepohodlně a nestabilně, ale opak je pravdou.

K módním doplňkům řadíme i hedvábné šátky, jejichž výběr je v butiku velice bohatý. A v ostrém jarním slunci nezapomínejte na sluneční brýle, které v butiku Dior rovněž najdete a jejich výběrem i designem budete nadšeni. Nicméně na závěr jsme se všechny dámy z redakce přesunuly do “salónku”, který skrývá nevídaný třpyt a kreativitu v podobě šperků, o kterých vás bude již zítra informovat a to velice podrobně a s absolutním citem pro věc, Kamila Písaříková. Nezapomeňte ani zítra otevřít počítač a zadat www.iconiq.cz. Bude to stát za to.

Foto: Kamila Písaříková