FASHION STARS Night: Večer navazující na tradici a přesto zcela nový

/ Redakce

Módní večer s názvem Fashion Stars Night je novodobým pokračováním tradičního projektu Shooting Fashion Stars, který v loňském roce oslavil 10. výročí.

Jeho pořadatelé v čele s Janinou Šlemínovou se po diskuzi v odborných kruzích rozhodli koncept SFS pro jeho druhou dekádu posunout a dát mu novou podobu i jméno. Móda se velmi rychle vyvíjí a vnímání české módní tvorby a prezentace se u nás mění. Popularita a zájem o české designéry rok od roku rostou a to rovněž díky podpoře projektu SFS, který mnoho z nich objevil a katapultoval do řad profesionálů. Tentokrát se podpora posune přímo směrem k funkčnímu obchodnímu modelu české módy, protože právě to je v tuto chvíli zásadní problém a nutnost. Talentů je na trhu přehršel, ale kolik z nich má šanci dostat se k finálnímu zákazníkovi?

Fashion Stars Night nabídne publiku dvě kolekce projektu ALAE (latinsky křídla) návrhářek Denisy Dovalové a Ivety Pecuchové. Tento módní večer bude programově pestrý. Představí nejen začínající návrháře, kterým chce pomoci v rozvoji, ale rovněž kolekce dvou etablovaných českých butiků, návrhářek Heleny Mertlové a Taťány Kovaříkové. Tento slavnostní večer se koná v pátek 24.4. od 19.00 hod. v srdci království designu Vinohradském Pavilonu. Hlavními partnery FASHION STARS Night jsou společnosti Canon a Fashion Arena Prague Outlet.

Vinohradský Pavilon

Vinohradský Pavilon

IVETA PECUCHOVÁ

Sofistikované, exkluzivní a glamour – takové jsou modely, které najdete v tvorbě mladé české návrhářky Ivety Pecuchové. Její kolekce Prêt-à-porter osloví ženy, které ocení kvalitní materiály, dokonalé krejčovské zpracování, zajímavé střihy a hru s detaily podtrhující celkovou rafinovanost a originalitu oděvů. Iveta Pecuchová pracuje především s kvalitními přírodními materiály jako je hedvábí, kašmír, kůže či vlna. Její modely jsou nadčasové a snadno kombinovatelné.

Iveta Pecuchová F/W 2014

Iveta Pecuchová F/W 2014

DENISA DOVALOVÁ

Denisa Dovalová je studentkou Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Absolvovala stáž u inovátorské holandské designérky a průkopkyně 3D tisku v módě, Iris van Herpen, členky syndikátu Haute Couture. Svou poslední kolekci prezentovala Denisa jako výherkyně designérské soutěže Black Card v rámci pražského Unique Fashion Weeku. „Má tvorba je odrazem mého stavu mysli. Vyjádřením všeho, co mě vědomě či nevědomě ovlivnilo. Je v ní obsažen můj životní příběh. Jsem to já.“

Na FASHION STARS Night předvede Denisa svou kolekci S/S 2015 s názvem „KALOKAGATHIA“. Kalokagathia je antický řecký termín v překladu znamenající harmonii duše a těla. Uvolněnost, vznešenost, lehkost. Tyto tři termíny doprovázejí celý koncept předváděné kolekce.

Denisa Dovalová

Denisa Dovalová

HELENA MERTLOVÁ

Rukopis značky Helen Mertl se dá jednoznačně definovat třemi slovy: nadčasovost, nositelnost a originalita. Minimalistické kolekce se vyznačují rafinovanými střihy a kvalitou použitých materiálů. Inspirace vychází z lehkosti hedvábného materiálu a je laděna do jemných odstínů. Často se objevuje bílá a pudrová. Převládají přírodní materiály v podobě strečového hedvábí a viskózy. Propracované střihy podtrhují ženskost. Podle Heleny Mertlové si každá žena může najít taková řešení šatů, která budou lichotit její postavě. Šaty jsou určené ženám se sebevědomím a kouskem romantiky.

Minimalistická limitovaná kolekce S/S 2015 se nese v pudrových tónech a bílé. Nadčasové střihy šatů provedené z přírodních materiálů se strečovým efektem. Modely jsou flexibilní, přizpůsobí se až o dvě velikosti. Jeden z modelů můžete dokonce nosit dvěma způsoby: s vlečkou vzadu, která se po otočení stane designovým prvkem vpředu. V kolekci najdete i model vhodný na svatbu. Kolekce bude na přehlídkovém mole doplněna šperky z přírodních polodrahokamů a perel značky Kat. jewelry.

Helen Mertl

Helen Mertl

TAŤÁNA KOVAŘÍKOVÁ

Značka TATIANA představuje luxus, pohodlí a originalitu. Kolekce jsou výjimečné svou osobitostí, ženskostí, čistotou linií, precizností a nadčasovostí. Z dílny TATIANY vycházejí šaty nejen pro denní nošení, ale také speciální edice večerních rób. Řada celebrit si pro červený koberec nebo svá vystoupení volí právě tuto českou návrhářku, například Jitka Asterová, Monika Absolonová, Gábina Partyšová či Helena Vondráčková.

Kolekce S/S 2015 navazuje na zavedený styl TATIANY. Jednoduché linie, zaměření na detail, precizní krejčovina a padnoucí střihy, které vyzdvihují ženskost. Aktuální kolekci dominuje kombinace černé a bílé, doplněná trendovými barvami a květinami. Taťána v kolekci využívá geometrické vzory, od pruhů po puntík působící jemně a žensky. Geometrii využívá také pro její kontrast a lichotivost ženské postavě. I když jak známo na pruhy velký pozor pokud jsou v horizontální poloze. Zmiňovaná černo-bílá kombinace se odráží v jednoduchých padnoucích kostýmech, jarních kabátech, ale i na luxusních společenských šatech, které zdobí rovněž krajky či jen tradiční splývavé materiály.

Tatiana S/S 2015

Tatiana S/S 2015

Dle programu nás čeká bohatý a zajímavý večer, který opět dokáže, že český módní design stojí za důsledné sledování a zařazení do našich šatníků.

Foto: Archiv Denisa Dovalová (foto: Katarina Tamova); Archiv Tatiana (foto: Jana Jabůrková); Archiv Iveta Pecuchová; Archiv Helena Mertlová (foto: Jiří Matýsek)