5 rad, jak nakupovat oblečení na internetu 

/ Redakce

Nakupování oblečení přes internet je v dnešní době běžná věc. A jak by ne, má to své nesporné výhody. Na internetu často najdete větší výběr zboží než v kamenných obchodech a mnohdy dokonce nakoupíte levněji. Navíc všechno děláte z pohodlí svého domova.

Mnoho lidí je však odrazováno nevýhodami spojenými s internetovým nákupem. Nemáte možnost si oděv vyzkoušet, což může vést ke komplikovaným reklamacím. Také si musíte dát pozor na podvodné obchodníky a myslet na poštovné. Proto pro vás máme několik triků a rad, jak z nákupu vytěžit co nejvíce. 

Ušetřete s kupóny a cashbackem 

Existuje několik způsobů, jak na internetu nakupovat levněji. Můžete se na svých oblíbených portálech zaregistrovat nebo se přihlásit k newsletteru. Dozvíte se tak o výhodných nabídkách nebo dostanete speciální slevy jako vracející se zákazník. 

Také existují speciální cashbackové stránky, které vám z každého nákupu vrátí určité procento ceny. Příkladem takového webu je například Kuponer.cz. Najdete tam konkrétní obchody jako např. Zoot, AboutYou a Answear. Můžete zde získat kupóny a cashback.  Podívejte se například na slevové kupóny pro About You, které naleznete například zde: https://kuponer.cz/obchody/aboutyou-cz/ 

Čtěte recenze 

Ať už se to týká samotného obchodu nebo jen zboží, vždy si přečtěte komentáře jiných zákazníků. Můžete se dozvědět informace o kvalitě produktu, zkušenosti s reklamacemi a mnoho dalšího. Pokud budou reakce z větší části negativní, raději se porozhlédněte někde jinde. 

Plaťte bezpečně 

Placení kartou na internetu může být pro někoho nepříjemné. Zde je několik tipů, jak se ochránit před podvodníky a únikem informací. 

  • Vždy se ujistěte, že nakupujete u prověřeného e-shopu. Preferujte stránky, které mají 3D Secure. Díky této službě vám bude při nákupu zaslán na mobil kód k potvrzení platby. 
  • Nastavte si na kartě limit pro placení na internetu. Popřípadě si kartu pro internetové transakce úplně zablokujte a odblokujte ji jen, když si budete chtít něco koupit. 
  • Další možností je platit přes ověřené zprostředkovatele jako PayPal nebo GoPay. 
  • Přesvědčte se, že stránka má na začátku http:// – znamená to, že informace jsou přenášené v zašifrované podobě.  
  • V neposlední řadě opět čtěte recenze ostatních zákazníků. 

 

Seznamte se s podmínkami reklamace 

Naprostá většina e-shopů má na svých webovkách sekci s obchodními podmínkami. Nemusíte si je pročítat celé, ale například tu část týkající se vrácení zboží. Tip: Podle občanského zákoníku máte právo vrátit zboží do 14 dnů bez udání důvodu. Některé internetové obchody nabízejí delší lhůty. 

Čtěte popisky 

Popisky jsou u hodně internetových obchodů detailně zpracovány. Najdete tam například tabulku velikostí a míry, což jsou velmi podstatné údaje při nákupu oděvů. 

Nakupujte 

Po každém nákupu se stanete více a více ostřílení. Možná si najdete několik oblíbených obchodů, kam se budete opakovaně vracet. Naučíte se, jaká velikost vám v daném obchodě sedí. Následujte naše rady a lehce se zorientujete.