Česká značka LEEDA představuje kolekci TOUCH ME! vol. 2  

/ Lenka Komrsková

Nová kolekce Leeda volně navazuje na kolekci s názvem TOUCH ME! Aktuální řada nabízí nové střihy, dezény látek i výšivky.

Barevnost je oproti minulé kolekci svěžejší a celkově jasnější. Černou a bílou doplňují kobaltová modrá, tyrkysová i růžová. Střihy jsou minimalistické, modely variabilní, často asymetrické, linie čisté a jednoduché. Nově vznikly i večerní modely poseté flitry, několik svatebních modelů nebo variabilní vrstvené korzetové šaty s originálním potiskem. Autorské potisky materiálů vznikly ve spolupráci s grafickým designérem Mariem Corradinim.

TOUCH ME! vol. 2

“Jako výraz úcty k použitým materiálům vznikla z fotografií odstřižků látek z kolekce velká fotokoláž, která posloužila jako základ pro celou kolekci. Výsledný vzor, přestože je složen z odpadního materiálu působí jako abstraktní obraz jehož struktury lákají k dotyku. Do stylingu jsem vybrala šperky od renomované designérky Janji Prokić i mladé talentované šperkařky a studentky UMPRUM Magdaleny Šťastníkové. Tenisky od Pár Prague s modely perfektně ladí a exkluzivně je lze v Leedě také zakoupit,” doplňuje designérka Lucie Kutálková. 

Foto: Anežka Horová

Šperky: Janja Prokić, Magdalena Šťastníková

Boty: Pár Prague

Modelka: Karolína/New Aliens

Make-up: Renata Zelinková

Křeslo: Stella Atelier