Úplně první přehlídkou tohoto fashion weeku byla Van Graaf Junior Talent Card, kde se představili Filip Jakab a Daniela Pešková.

Hlavními barvami byly bílá a černá, béžová a písková. Mezi použitými materiály se objevily i velmi aktuální samet a satén, které budeme příští sezónu vídat častěji než dříve. Nechyběl ani aktuální trend z ulice, odhalená ramena a bunda schozená z ramen.

ddd

V prvním bloku svou aktuální kolekci představila také návrhářka Kateřina Plamitzerová. I zde převládala bílá, světle růžová a světlá meruňková. Nám Kateřininy modely připadaly jako stvořené pro éterickou vílu. Modelky vypadaly, že se v modelech doslova vznáší.

www

Nejbarevnější modely předvedlo návrhářské trio LaFormela. U LaFormely na rozdíl od kolekcí jiných návrhářů, převládaly kalhoty. Ani zde nebylo k vidění příliš černé a celá kolekce byla převážně v pastelových tónech růžové a modré. Objevily se zde prvky jasně červené a královsky modré. Celá kolekce ZDE.

LA-FORMELA-MBPFW-9596

Následovala přehlídka Zuzany Kubíčkové. Hlavním materiálem Zuzaniny kolekce byla krajka a převládala bílá a šedá barva. My jsme se do celé její “vílí” kolekce zamilovali až po uši. Celá kolekce ZDE.

20160903_MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHIONWEEK SPRING SUMMER 2017 ZUZANA-KUBICKOVA

Přehlídka CHATTY nás zase vrátila zpátky na zem, lépe řečeno na ulici, v dobrém slova smyslu, samozřemě. Byly zde k vidění snad všechny “streetové” trendy, Oversized mikiny, barvené džíny nových střihů a denim on denim. Pokud tak už měsíce sníte o něčem z kolekce Vetemens, zkuste se nejdřív mrknout na kousky od CHATTY. Podporujte lokální módu! Celá kolekce ZDE.

20160903_MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHIONWEEK SPRING SUMMER 2017  CHATTY

Největší hvězdou večera, a celého dne, byla úžasná, nádherná, nestárnoucí, jednoduše skvělá, Simona Krainová, která otevírala a zavírala přehlídku návrhářky Kateřiny Geislerové. Celé kolekci patřil největší potlesk prvního dne. Simona je, jak známo, múzou známé české návrhářky. A už jste to slyšeli? Prý se můžeme v budoucnu těšit na jejich společnou kolekci!

KATERINA-GEISLEROVA-MBPFW-0664

Kolekce nese název NA VLNĚ, jedním z důležitých materiálů celé kolekce tak byla síťovina a jemná krajka, které se prolínaly v detailech celou kolekcí.

Hlavními barvami byly bílá a růžová. Přehlídka začínala bílými modely a postupně přecházela k duhovým kouskům a končila starorůžovou. Přehlídka nás rozhodně nezklamala. Ba naopak. Už teď si děláme ve skříni místo na něco (cokoliv!) z Kateřininy kolekce. Celá kolekce ZDE.

KATERINA-GEISLEROVA-MBPFW-0546

Takže co návrháři vzkazují? Schovejte černou hluboko do šatníku a nechte jí tam nějakou chvíli odpočívat. Protože bílá je teď nová černá.

Foto: MBPFW
Text: Tereza Spilková