Už na konci tohoto týdne začne pražský týden módy, pokud se tam chystáte, ale pořád ještě nevíte, co na sebe, máme pro vás inspiraci ze Skandinávie. Tam právě minulý týden skončil fashionweekový maraton a o krásné a stylové outfity z ulice nebyla nouze.

Skandinávský styl nás prostě baví. Je barevný, hravý, neřídí se žádnými pravidly. Na pověstný severský minimalismus protentokrát zapomeňte, v hlavní roli tu byly barvy, vzory a všemožné kombinace stylů i materiálů. A my se znovu musíme ptát, čím to jen je, že jsou Skandinávské ženy tak krásné a stylové?

Máme pro vás výběr těch nejzajímavějších outfitů, kterými se můžete inspirovat.

Barevný oblek je právě teď trendy. Proč zůstávat jen u šedé? Růžová je mnohem zábavnější. Tento outfit je super na fashion week, my bychom si ho ale oblékly i do práce. Proč taky ne?

Červená se zelenou je odteď možná naše nejoblíbenější barevná kombinace. Ani nevíme, kde začít, tenhle outfit je prostě od hlavy až k patě dokonalý.

Jak nosit chlupaté pantofle ve městě? Úplně jednoduše – k sukni a stylovému sáčku, například. Jako barevný kontrastní prvek slouží červená kabelka. Vždyť víte, že červená je nová černá.

Dásnká kráska Pernille se rozhodně nebojí obléct do barev vlajky své domoviny. Červená s bílou je zkrátka skvělá kombinace. K elegantním letním šatům si obujte tenisky, protože pohodlí je často nade vše. A platí to i pro módní insidery.

Stylistka Emili Sindlev porušila pomyslné módní pravidlo a oblékla do sandálků ponožky. Silueta celého outfitu je hravá a my nechápeme, kam na ty nápady Emili chodí. Její outfity jsou vždycky jiné, ale dokonalé.

A jak vypadaly skandinávské módní dny na Instagramu?

Pink and camel ?? Photo by @thestylestalkercom #cphfw #fashionweek

Příspěvek sdílený Annabel Rosendahl (@annabelrosendahl),

Dressy friends ?Photo: @tommyton #emilisindlev

Příspěvek sdílený Emili Sindlev (@emilisindlev),