LARA CROFT – ANGELINA JOLIE

Představitelka Lary Croft – Angelina Jolie se na svoji roli připravovala více jak tři měsíce. Každý den cvičila minimálně osm hodin a střelbu ze dvou zbraní i salta zvládala za pár týdnů jako profesionálka. Kostymérka Linda Hemmin měla hodně práce především s desítky kusů pyžam.

Nejenom, že role byla technicky náročná, ale samotný režisér měl jasné představy o konkrétních záběrech. Například v šortkách se Angelina necítila příliš dobře, měla pocit, jako by byla nahá, avšak nakonec s nimi souhlasila. „Outfit byl navržen tak, aby se její tvar těla a oblečení pohybovalo jako jeden celek,“ svěřila se Hemming.

NIKITA – MAGGIE Q

Kdo by neznal příběh akční hrdinky Nikity, která podvodem vlády přišla o snoubence a touží se pomstít. Do nejnovějšího zpracování z roku 2010 byla do hlavní role obsazena Maggie Q, která se narodila v Honolulu. Kostymérkou po boku Maggie byla Barbara Somerville a šatník, který vytvořila, byl skutečně pestrý.

Z jedné společenské scény se můžou dámy i páni kochat šaty od Gucciho v šedém odstínu s kovovými detaily. Rafinované šaty ostatně musí skrýt spoustu zbraní, aby je Nikita mohla kdykoliv použít.

af5fce4fbc362696035a560414ee4492

Nikita je přeci jen akční hrdinka a nosí tedy i upnuté a sportovní oblečení. Vždy však tato herečka působí svůdně. „Je to všechno o linii, textuře, asymetrii a návrhu,” svěřila se Somerville.

BONNIE PARKER – FAYE DUNAWAY

Theadora Van Runkle se sama naučila kostýmnímu návrhářství a dokonce získala nominaci na Oscara za svou první velkou spolupráci. Oblékala totiž známou dvojku „Bonnie a Clyde“. Představitelka hlavní hrdinky, Faye Dunaway, svým oblečením určovala módní trendy a jen hrstka lidí ví, kdo za všemi kostýmy vlastně stál.

Kostýmy Theadora Van Runkle navrhovala tak, aby působily především svůdně přitažlivě, avšak stále pohodlně, jelikož Bonnie se v nich musela snadno hýbat a utíkat. Baret, těsný svetr a úzká sukně se staly neodmyslitelnou součástí samotné herečky.

y

ELLEN RIPLEY – SIGOURNEY WEAVER

Bez kvalitních návrhářů a kostymérů by všechny filmové postavy nebyly ani zdaleka tak věrohodné. Ellen Ripley je postavou, která především u milovníků sci-fi žánru ve slovníku rozhodně nechybí. Výrazná tvář herečky Sigourney Weaver ve ztvárnění filmů Vetřelec nemůže zapadnout mezi ostatní.

Filmové kostýmy především ve snímcích jako je tento, musí působit nad očekávání dobře. Tradičně kostýmní návrháři líčí budoucnost ve sci-fi filmech jako utilitární, jednotnou a velmi klinickou. S touto myšlenkou ladí i kostýmy herců. Stylista John Mollo se pokusil o kvalitní garderobu všech herců a stejně tak pokračoval i v dalším pokračování tohoto oblíbeného scifi hororu.

Foto: Profimedia.cz; Pinterest.com; Polyvore.com