Generation Next: Jarní kolekce vycházejících návrhářů ze Seoul Fashion Week

/ Lenka Komrsková

Korejskou kosmetiku všichni milujeme. Znáte ale stejně dobře i korejskou módu? Objevte vycházející návrháře a návrhářky aneb Generation Next a jejich kolekce z Hera Seoul Fashion Week pro jaro a léto 2019.

Hera Seoul Fashion Week představil kromě zavedených jmen také sekci s názvem Generation Next, která se zaměřuje na vycházející návrháře a návrhářky z Jižní Koreje. Během čtyř dnů se jich představilo celkem 24, aby předvedli své kolekce pro jaro a léto 2019. Podívejte se na naší selekci Best of New Generation přímo ze Seoulu, odkud nám poslala report naše spolupracující redaktorka Catherine Park.

BETTERKIND 

Značka Betterkind byla založena v roce 2016 a její modely tvoří mladá návrhářka Ahyoung Choi. Kolekce Constantly Reminded byla inspirována posedlostí, což se mimo jiné projevilo v netradičních a asymetrických střizích a překvapivých materiálech v neutrálních tónech.

 

UXION 

Label Uxion vznikl teprve v roce 2017. Založila ho designérka Jiyoung Kim a pro letošní jaro prezentovala svou vizi s názvem Explore Series 1: The Vanilla City. Návrhářka se drží klasických siluet, v nichž spojuje městský styl s elegancí v základních barvách a pudrově růžové. 

 

SETSETSET 

Naší selekci nejlepších vycházejících návrhářek doplňuje i Yoon Kyung Jang, jež v roce 2016 založila svůj brand SETSETSET. Kolekce s názvem Kimchi je odlehčená a ženská a designérku inspirovala korejská kultura. Jang zasadila do bílého setu printy a přidala k nim volány.

 

NOIXTE 

Značka Noixte vznikla v roce 2015. Návrhářka Min Jeong Kang pojmenovala svou jarní kolekci Unusual Insomnia, aby vyjádřila současné ženy, které balancují mezi uvědomělostí a podvědomím. Vsadila při tom na splývavé siluety, černobílé kontrasty a světlé pastelové tóny.

 

MOON J 

V roce 2015 spatřila světlo světa i další značka z naší best of selekce, Moon J. Designérka Jay JinheeMoon se v kolekci Momentary Beauty nechala inspirovat umělkyní Etel Adnan, ale i životní vizí Marie Curie. Aktuální kolekce sází na bílou či navy a nechybí trendy obleky a midi délky.

 

STUDIO SEONG

Label Studio Seong založil Seong Hun Lee a v kolekci Hyperreal se inspiroval filozofy Jeanem Baudrillardem a Umbertem Ecem. Mladistvé moderní modely zaujaly populárním streetwearovým nádechem, v jehož duchu jsme mohli vidět i tolik populární dámský kostým.

 

FADEIIN 

A na konec tu máme duo návrhářek se jmény Soo Jin Lee a Yeon Jin Lim. Svůj label Fadeiin založily roce 2015. Název jarní kolekce Paysage znamená v překladu krajina a ani v ní nechybí bílá barva, neutrální a pastelové tóny a elegantní střihy spolu s inspirací trendy 90. léty.