Kolekce vám velí, buďme ekologičtí, vraťme se k přírodě. Barvám velí jediná, béžová, nejoblíbenější barva legendární Coco Chanel. Karl se mimořádně soustředil na klasické Chanel kostýmky, které ozvláštnil oválnými rukávy. Sukně si drží úzkou siluetu a délku midi, která se stává nadčasovou a zcela zásadní pro váš šatník.

Chanel Couture Spring 2016 (35)

Šatům dominují péra a dodávají jim mimořádně jemný vzhled. Nechybí samozřejmě klasický tvíd, který je u šatů doplněn o dlouhé třásně. Modely jsou velmi ženské a vysoce nadčasové. Ceny těchto kousků nejsou zrovna nízké, ale investice do Chanel midi úzké sukně, saka či kabátu je na celý život, pokud si tedy budete držet stabilní postavu.

Chanel Couture Spring 2016

Boty mají tentokrát jeden jediný styl a to kožených balerínek na korkovém klínku s nepatrným náznakem podpatku. Styl je sice jediný, ale barvy různé. Klasická kabelka tentokrát chybí. Karl ženám odlehčil a kabelku tzv. smartphone pouch umístil kolem pasu. Podle tvaru se do ní vejde pouhý mobil, ale co v dnešní době jiného potřebujeme? I eco žena musí zůstat v kontaktu s okolním světem.

Bez názvu

Foto: WWD