Bagind, česká značka kožených doplňků vstoupila do roku 2022 nejen s novými výrobky, ale také s novou vizí budoucnosti. Ze značky vyrábějící doplňky pouze v Indii, se transformovala ve značku spojující zručné lokální řemeslníky a tradiční materiály z celého světa. Nový tón značky, který směřuje k mladší a činorodější klientele, udává také designér Filip Hieke, který se značkou Bagind začal spolupracovat v loňském roce. Co se nemění, to je charitativní činnost značky Bagind, která i v letošním roce věnuje část výdělku z každého prodaného kusu na dobročinnost. Ať už se bude jednat o neziskovou organizaci MOST ProTibet, s níž spolupracuje dlouhodobě, nebo o další projekty.

KOLEKCE JARO 2022

Nová série výrobků z kolumbijské kolekce, reflektuje potřeby cestovatelů po městské džungli i těch, kteří vyrážejí mimo město. Jako první z nové kolumbijské kolekce pro tento rok, si budou zákazníci moci koupit unisexový malý batoh v kombinaci hovězí kůže, odolné tkaniny a nepromokavé podšívky s vnitřní kapsou, peněženku a crossbody taštičku na mobil a malé nezbytnosti. Všechny doplňky budou k dispozici v černé a hnědé barvě, které jsou pro kolumbijskou kolekci typické. Další výrobky bude značka Bagind představovat postupně během celého roku.

BATOH ATADO

ATADO

Zdroj: Se souhlasem Bagind

Atado je minimalistický batoh, který se dá nosit přes rameno i na zádech jako crossbody. Popruh je nastavitelný díky ukončení uzlem a bezpečí Vašich cenností zaručí dvojí stahování tkaničkou s brzdou. Jeho předností je hlavní část, která je ušita jen z jednoho kusu materiálu, který pojí pouze jediný šev. Uvnitř najdete nepromokavou podšívku a kapsu na zip. Batoh se prodává v černé a hnědé barvě.

Cena: 2 590 Kč

 

TAŠTIČKA KANGU

Kangu

Zdroj: Se souhlasem Bagind

Kangu je malá praktická taštička na všechno, co kapsy neunesou. Do hlavní kapsy schováte telefon, ke kterému můžete díky otvoru ve spodní části kapsy připojit i sluchátka. Do menší přidružené kapsy schováte klíče, do zadní kapsičky doklady či platební kartu a můžete vyrazit. Taštička i fixní popruh jsou celokožené z odolné hověziny. Prodává se v hnědé a černé barvě.

Cena: 1 490 Kč

 

PENĚŽENKA KLIPY

peněženka KLIPY

Zdroj: Se souhlasem Bagind

Pánská peněženka z kolumbijské výroby, kterou si zamilujete hlavně pro funkčnost a minimalistický design. Její velikost odpovídá všem českým bankovkám, které udrží kovový klip, kterému vděčí za svůj název. Celá je šita ručním stehem, a kromě klipu v ní najdete ještě 4 přihrádky na karty a dvě větší boční kapsy. Objevte kouzlo poctivé ruční práce a odolné hovězí kůže. Prodává se v černé a hnědé barvě.

Cena: 1 190 Kč

O značce

Bagind je česká značka kožených doplňků vyráběných v Indii, která funguje od roku 2017. Za značkou stojí příběh Lukáše Matějčka (26), který si v Indii plnil jeden ze svých cestovatelských snů. Ve městě Jaisalmer objevil obchůdek s koženými batohy. Spřátelil se s jeho majitelem Dennisem a domluvili se na spolupráci. V současnosti pro značku Bagind vyrábí kožené produkty nejen Dennis, ale dalších 100 řemeslníků po celém indickém státě Rádžasthán. Výrobky jsou ručně vyráběné z velmi kvalitní kozí kůže, která je sekundárním produktem masného průmyslu. Kůže je opalovaná a dále se zpracovává dle tradičních postupů bez použití chemických látek.

Na jaře roku 2021 Lukáš Matějček procestoval jižní Ameriku, kde v kolumbijském koloniálním městečku objevil řemeslníka Lindermana, který vlastnoručně vyrábí tašky a batohy. Díky úspěšné kampani na Hithitu byla rozšířena výroba i mimo Indii a do portfolia značky Bagind tak přibyla kolumbijská kolekce kombinující odolnou tkaninu a hovězí kůži.

Autor: Fimar