Překvapivě praktické

Nesporná výhoda podvazků oproti silonkám je komfortnější a hygieničtější nošení. Přidají vám na sebevědomí a nebudete se tolik potit. Podvazkový pás drží vše na svém místě a vy se nemusíte o nic starat. „Mnohé ženy si podvazky kupují i jen jako skrytý doplněk, který jim zvedne sebevědomí. Proto existují také podvazky, ke kterým není nutné punčochy vůbec nosit,“ vysvětluje spolumajitelka značky Paon Andrea Kopalová. Jen dávejte pozor na krátké sukně a sezení. Možná se úplně nehodí, aby podvazky vykoukly na pracovní poradě nebo na třídních schůzkách.

 

Na co myslet při výběru 

Při nákupu si pečlivě zkontrolujte doporučenou velikost s vlastní mírou. Současně se ujistěte, že podvazky kompletujete se správnými punčochami. Menší velikost by se nepříjemně pnula, nošení by nebylo komfortní a u punčoch by hrozilo protržení. Podvazků se vyrábí nespočet, a tak přemýšlejte, jak často je chcete nosit a co se hodí k vašemu spodnímu prádlu. Pokud oblékáte pestrobarevné prádlo, sáhněte ideálně po neutrální černé, který bude vypadat skvěle i k tělovým kalhotkám. Zároveň si podvazky dobře prohlédněte, základem by mělo být, aby šly všechny popruhy velikostně upravovat.

Kde se vzaly?

Podvazky začaly ženy používat zhruba ve 14. století a jejich cílem bylo pomoci zachytit a upevnit punčochy na svém místě. Nejčastěji zmiňovaná legenda praví, že tabu z nich smyl anglický král Eduard III., když se snažil zachránit svou služebnici. Ta se dostala na plese do trapné situace poté, co jí podvazek stále padal. Zastal se jí a slíbil, že podvazkům dodá na důležitosti.

Foto: Paon