Kdo jako malý neměl alespoň jedny manšestráky? Na zimu to byl ideální materiál. Zahřál a byl praktický. Nebyl dvakrát pohodlný, ale to našim maminkám ani babičkám nezabránilo nás do něj obléct.

V posledních měsících jsme ho opět začali vídat na všech stylových holkách světa, které se rozhodly, že ho vezmou na milost a udělají z něj nový stylový materiál. Manšestr je navíc blízký příbuzný sametu, který byl zásadním materiálem loňského podzimu a zimy. Oba jsou vyráběny podobným způsobem.

Módní mola na sezónu podzim/zima 2017 byla plná manšestru. Mullberry, Prada, Sportmax i například Marc Jacobs měli v kolekcích spoustu manšestru. A to ve všech možných barvách od bílé přes nebesky modrou až po černou.

Skvěle vypadá nejen na bundách a kalhotech, ale i košilích, sukních, šatech a čepicích. Zkrátka se do něj opravdu můžete obléct od hlavy až po paty. Doslova. Najdete ho dokonce i na kabelkách.

Tuhý a těžký manšestr se letos nosí především v odlehčené variantě. Kalhoty především ve zvonovém, rozšířeném střihu. Pokud nejste fanouškem manšestru, doporučujeme pro začátek vyzkoušet třeba drobné doplňky nebo bundu. Zvolíte-li tu v klasickém střihu á la džínová bunda, budete si v ní připadat cool a ne jako profesor přírodních věd.

Jak ho kombinovat? Naprosto s čímkoli. S denimem, kůží i pleteninami. Inspirujte se u těch nejpovolanějších.

Trendy čepička z manšestru je must-have každé fashion holky/ženy.