UTB Zlín: Ateliér Design oděvu

V rámci pražského týdne módy se na mole předvedli studenti Ateliéru Design oděvu ze zlínské Univerzity Tomáše Bati. Studentka Adriana Šátková nás se svou kolekcí První žena na měsíci zavedla do futuristického světa plného lesklých a metalických materiálů. Kristian Stanko předvedl bílou kolekci nazvanou Arietes plnou elegance a jemnosti. Studentka Anežka Berecková zase vytvořila kolekci, v níž dominovala růžová barva a Miroslava Nováková nadchla svými nadčasovými siluetami.

 

UMPRUM: Ateliér módní tvorby

Studenti pražského Ateliéru módní tvorby na UMPRUM vytvořili pod vedením vedoucího Pavla Ivančice kolekci, v níž hrály hlavní roli šátky firmy Ascher. Studenti Mikuláš Brukner, Vanda Janda a Jan Grabowski měli každý zcela odlišnou vizi, takže o rozmanitost bylo postaráno.

 

Van Graaf Junior Talent

Soutěž Van Graaf Junior Talent pro začínající mladé umělce pravidelně představuje čtyři finalisty, kteří svou kolekci prezentují na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Tento ročník se do finále dostala absolventka zlínského Ateliéru designu oděvu na UTB Denisa Dovalová, student Ateliéru designu oděvu na UTB Boris Kráľ, student pražské UMPRUM Jakub Patka a student Střední školy designu a módy Adam Grmolec. Vítězem se stal Boris Kráľ, jenž se v nejnovější kolekci nechal inspirovat new look siluetou od Christiana Diora, jejímž specifikem jsou široká ramena, úzký pas a oversize sukně.

 

AiM by Michaela Hriňová

Nejnovější kolekce mladé módní návrhářky Michaely Hriňové byla extravagantní, ale zároveň nositelná. Streetwearové prvky se mísily s elegantními šperky od Terezy Otahalíkové a na přehlídce nechyběly ani latexové materiály, kožešinové rukávy, sportovní bundy, trendy Martensky či čepice od české značky Tonak.

 

Pietro Filipi

Módní značka Pietro Filipi nabídla divákům nový pohled na moderní odívání. “Snažili jsme se o jiný styling, než je u Pietro Filipi zvykem, nabídnout jiný úhel pohledu,” zněl statement na Instagramu značky. Kolekce kombinovala retro nádech s ležérní elegancí a výraznými barvami, jež se projevily také v líčení.

 

LAFORMELA

Návrhářské duo Miroslava Kohutiarová a Antonín Soukup se v podzimní kolekci zaměřili na trendy v současném městském stylu. Hlavním tématem nových kousků byl původní vztah člověka s přírodou. Zemitá paleta barev a pečlivě vybrané materiály představovaly důležité milníky v kolekci. Kromě toho duo představilo také kožené batohy či populární belt bags.

 

Adam Kost

A to nejlepší na konec. Mladý talentovaný návrhář Adam Kost předvedl v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week skvostnou pánskou kolekci. Klíčovými kousky se staly batikované obleky či overaly, oversize péřové bundy, ale i off-the shoulder svetry v crop střihu. Na pražském týdnu módy není Adam Kost žádným nováčkem, poprvé svou kolekci představil již v roce 2013 v rámci start-up soutěže MBPFW, v níž se stal finalistou.

Foto: Mercedes-Benz Prague Fashion Week