Dnešní ženy jsou mnohem vytíženější než dříve. Proto často potřebují rychle přetvořit denní líčení na večerní look. Jaký make-up byste jim doporučila?
Máte naprostou pravdu! Dnešní život je tak uspěchaný. Každá žena se ohlíží po nejjednodušší, nejrychlejší a nejefektivnější cestě, jak dosáhnout požadovaného looku. Moderní make-up je hlavně o vzhledu, který vypadá, jako že jsme ho docílili bez námahy. Denní look lze jednoduše změnit na večerní pomocí černé linky na oči, nebo mého nového nejoblíbenějšího produktu – RETRO MATTE LIQUID LIPCOLOUR, který jednoduše aplikujete na rty a můžete z kanceláře rovnou na party! Výrazné odstíny jsou letos v kurzu ať už se jedná o super lesklé, nebo matné barvy!

MY3N07

Jaké jsou vaše oblíbené beauty trendy na léto 2016?
Rozhodně tužky na oči všech vodních odstínů – modré, azurové, tyrkysové… Barvy, na rozdíl od dramatické černé, celý makeup odlehčí a udělají jej zábavnější a kreativnější. Dokáží kompletně změnit výraz obličeje.

MTXH07

A jaké jsou trendy na příští podzim/zimu?
Především musím podotknout, že příští F/W slavíme konečně velký návrat make-upu v jeho hlavní podstatě! Nepamatuju si sezónu, ve které by bylo od návrhářů vyžadováno tolik propracovaných beauty looků. Co se týče líčení, rozhodně budou v kurzu velmi tmavé rtěnky, které naopak kontrastují s minimálně namalovanými oči. Z technické stránky se bude vše točit okolo precizně vymalovaných linií, linek a konturek.

Některé trendy jsou pro “normální” ženy příliš excentrické, máte nějaký tip, který trend pro ně bude ten pravý?
Ženy by se neměly příliš řídit trendy, jde spíše o to, aby každá žena byla sama sebou. Nenechte se řídit trendem, trend si osvojte! Nicméně, jestli je trendem tmavá rtěnka, můžete si ji koupit a začít s ní pracovat. Jediná rtěnka může mít několik odstínů a nuancí, záleží na tom, jak ji aplikujete.

mood

Když tvoříte vlastní beauty looky, co vás inspiruje?
Vždy mě inspiruje tvář, kterou mám líčit. Ať už je to například barva očí, tvar rtů, nebo obočí, vždy se mi zrodí v mysli jakási vize o tom, jaký makeup bych chtěla na ženu aplikovat. Miluji kulaté obličeje, ty ve mě přímo evokují touhu líčit! Líbí se mi tyto kulaté tvary zvýrazňovat. Nicméně, inspirují mě také nové produkty.

Pracujete s modelkami, které jistým způsobem reprezentují dnešní model krásy. Ovlivňuje to nějak váš pohled na ideál krásy?
Čeho si poslední dobou všímám na módních přehlídkách je, že dnes už nestačí být krásný. Všichni hledají individualitu, charakter a osobitost. Dnes už neexistuje jednotné měřítko, podle kterého se určuje krása. Myslím si, že nyní ulice ovlivňuje módní mola, což dělá vše lépe dosažitelné pro všechny. Přitom ještě před pár lety tomu bylo naopak. Byly celebrity, designéři a až poté obyčejní lidé. Takže za mě osobně, krásu považuji jako velmi povrchní a příliš se neřídím stanovenými ideály.

 

IMG_8990

A co muži a makeup? Doporučila byste jim nějaký produkt?
Make-up funguje pro muže stejně tak jako pro ženy. Podtrhne osobní “krásu”, osvěží výraz. V podstatě všichni muži na přehlídkovém mole mají makeup, jen takový, který má ovšem za cíl odstranit drobné nedostatky. Doporučila bych jim tedy především kvalitní pečující kosmetiku a padnoucí primer jako CC krém, než pigmentovanou kosmetiku. Upravené obočí je samozřejmostí.

Změnily se vaše oblíbené beauty kousky od minulé sezóny?
Zmínila jsem se minule o PREP+PRIME ESSENTIAL OILS? Ano?! Tak moje závislost na tomto produktu stále trvá, miluji s ním experimentovat! Nicméně, oblíbila jsem si i novinku, kterou jsem již zmínila – RETRO MATTE LIQUID LIPCOLOUR, neváhala jsem a experimentovala s ní i aplikaci na víčka a vypadá naprosto dokonale!

MW5J01

Jaký look byl pro vás nejzajímavější na letošním MBPFW?
Zajisté ten od Monikdy Drápalové. Inspirace woodoo panenkami mě napsrosto okouzlila. Miluji, když má práce nechá obecenstvo přemýšlet: “Je to maska, nebo make-up?”. Každopádně to byla skvělá zábava a myslím, že to byla statečná a troufavá volba designérky. Osobně jsem malovala všechny kontury, aby vypadaly modelky a modelové totožně.

IMG_8998

Foto: Tomáš Michalec