Modelky budoucnosti, které na molech uvidíte i v příštích sezónách

/ Redakce Foto: Models.com, Elle

Stejně jako se každý půl rok mění oblečení na módních přehlídkách, armáda modelek z většiny také projde nemilosrdnou obměnou. Říká se, že předvádět jednou nebo dvakrát pro Dior není pro modelku zas až taková výhra. Za úspěch se teprve počítá, když vydrží na molech prestižních přehlídek dlouhodobě – a na to už nestačí být „jen“ mladá, krásná, vysoká a štíhlá. Chce to zapamatovatelnou tvář, charisma, šarm, inteligenci a nejlépe také smysl pro humor. Které z nových tváří minulých sezón tyto kvality nepostrádají?

Léa Julian


Léa je Francouzka a svýma očima dokáže uhranout návrháře i fotografy. V roce 2013 se dostala do národního finále soutěže Elite Model Look, a i když jí chvíli trvalo, než se prosadila, vypadá to, že o to déle na scéně zůstane. Velké kampaně na ni zatím čekají, v posledních sezónách však patří k těm nejvytíženějším modelkám na molech.

Yoon Young Bae


Pro tuto korejskou krásku má slabost samotný Edward Enninful, nynější šéf britského Vogue a bývalý šéf časopisu i-D. Kariéru začala u Prady (netradičně na přehlídce pánské kolekce) a hned na to odletěla fotit kampaň pro Stevena Maisela. Její oválný obličej a plné rty společně se skromnou povahou z ní dělají oblíbenkyni módního světa, přestože ona sama říká, že měla jen štěstí.

Lily Nova


Mladičká Lily Nova je na samém začátku své kariéry, ale asi nemusíme poukazovat na to, že tento panenkovský obličej určitě nezůstane bez povšimnutí. Z rodné Austrálie se přesunula do New Yorku, kde se jí ujala prestižní agentura IMG, a fotila například pro časopisy Dazed and Confused nebo i-D. Nevšední vzhled a zrzavé vlasy jí v modelingu dávají výhodu zapamatovatelnosti.

Nina Marker


Jako další absolventku soutěže Elite Model Look zde máme Holanďanku Ninu Marker. V tomto případě sice krásný obličej a pronikavé oči pomáhají, ale její naprosto spontánní, vtipný (a někdy i hodně odvážný) účet na Instagramu vzhled rozhodně trumfne. Když k tomu připočítáme velmi originální styl oblékání, vypadá to, že se rodí nová Cara Delevingne.

Barbora Podzimková


Českou zástupkyní nemůže být nikdo jiný než Barbora Podzimková. Její neuvěřitelně jemné rysy v obličeji a přátelský, dobrosrdečný charakter z ní udělaly momentálního (a dá se předpokládat, že i budoucího) miláčka návrhářů a casting directorů. Pochází z Příbrami, většinu času ale tráví v letadle, na přehlídkách nebo foceních. Nedávno si ji dokonce jako modelku vybrala do kosmetické kampaně značka Chanel.