Pro sezónu jaro/léto 2015 bylo představeno  více než třicet kolekcí svatebních šatů, které charakterizuje jeden společný prvek – jsou originální a mnohé z nich by vyrazily přítomným svatebčanům i samotnému ženichovi dech.

Jednu z roztomilých kolekcí prezentovala značka Alberta Ferretti, která ze svých modelek vyčarovala křehké víly se závoji zdobenými ručně propracovanou krajkou. Šaty poměrně jednoduchých střihů se pyšní dokonalými detaily v podobě záhybů, výšivek, volánků i saténových stužek.

Krajka ovládla také přehlídkové molo, jež měla na starost Carolina Herrera. Ta svým pětadvaceti nevěstám vtiskla do rukou bílé květy, rty nechala nalíčit rudou rtěnkou a vlasy stáhnout do přísného culíku.

Carolina Herrera

Carolina Herrera

Minimalistickými střihy se opět blýskla královna mezi romantickými šaty Jenny Peckham, která se nebála vsadit i na několik plnoštíhlých modelek. Nejinak tomu bylo u značky Marchesa, ta se soustředila především na oblast rukávků a dekoltu, jež jsou vyzdobeny pomocí krajky, nabírané látky nebo třpytivých flitrů. Rádi bychom také zmínili nadějné kousky Lela Rose, jejichž kouzlo se skrývá především v detailech.

Lela Rose

Lela Rose

Bezmála třicetidílnou kolekci bohatou na různé střihy má na svědomí Oscar de la Renta, zajímavostí je také (nejen) úvodní model prezentace značky Pronovias, jež oblékla Karolína Kurková, zmínit také musíme nádherné nevěsty od Temperley, jimž zdobily účes věnce z živých květů, které jakoby odpoutávaly pozornost od přísných střihů, jimž nelze vůbec nic vytknout.

Temperley

Temperley

Foto: Facebook, Pinterest