Nemohu si odpustit okomentovat prezentaci mé oblíbené návrhářky, královny večerních rób a svatebních šatů, Monique Lhuillier, která dokázala, že umí s hravostí a lehkostí vytvářet i jiné kousky. Celá kolekce čítající přes 40 modelů byla vytvořena pro zaneprázdněné ženy, jejichž oděvy musí být reálné a nositelné. Monique během vytváření kolekce koketovala s čistou elegancí, účelovostí a univerzálností. Vznikly pouzdrové sukně, krajkové topy s krátkými rukávky, zdobené límečky, průsvitné blůzky a šaty v délce mírně pod kolena, jež ovládla bohatá barevná paleta – korálová, fuchsiová, červená či zářivě růžová v kombinaci s oranžovou. Metalické vyšívání už pouze završilo kolekci, která bude určitě patřit k jedněm z těch nejpovedenějších v celé její kariéře.

Versailles, detaily, patchwork, kombinace ženskosti a rockového stylu, lustry, zrcadla i labyrint. Tak přesně těmito prvky se inspirovala Nicole Miller, jejíž kolekce znamenala velké osvěžení mezi všudypřítomnými černobílými modely. Nabídla pruhovaná sáčka, pouzdrové sukně s peplum zakončením i krátké topy, jež zdobí krajka, výšivka i kůže.

Rebecca Minkoff nabídla všem přísedícím i sledujícím pořádnou porci zábavy. Detaily v podobě síťoviny, zipů a výšivek se objevily na bundičkách sportovního stylu, volných šatech nezdůrazňujících ženskou siluetu i na minisukních. Všudypřítomné motivy Latinské Ameriky se objevily i na sáčkách a topech s průstřihy či maxišatech. Zajímavá byla také obuv – vysoké gladiátorky nešlo v kolekci přehlédnout a staly se důležitým znakem.

Australská značka Zimmerman, za kterou stojí sesterské duo Nicky a Simone, se na newyorském týdnu módy představila úplně poprvé a příjemně překvapila. Téma cirkusu se promítlo do šatů s volány a květinovým potiskem. Nechyběly metalické kousky, vzdušné topy v kombinaci se skládanými sukněmi, puntíky či kalhoty s vysokým pasem zdobené velkou mašlí. Látka s potiskem obličejů završila kolekci, o které se bude s jistotou mluvit ještě hodně dlouho.

V černobílém, zlatém i v duchu africké safari se nesla přehlídka Diane von Furstenberg, která skončila teprve před několika hodinami. Zjevná byla převaha kolových sukní, dlouhých šatů v kontrastu s krátkými topy a inspirace Afrikou v podobě zvířecích vzorů i potisků. Přehlídku plnou kvalitních nápadů nemohl zakončit nikdo jiný než jedna z nejúspěšnějších světových topmodelek, legendární Naomi Campbell.

Foto: WWD