Pokud se kolekce domu Chanel prezentují mimo Paříž, bývá pravidlem, že částečně čerpají z daného místa. Jinak tomu není ani tentokrát, kdy se má v novince Cruise 2014 míchat francouzská tradice s tou singapurskou. Kreativní ředitel Karl Lagerfeld se ale podle vlastních slov řídil pouze instinktem, vložil do kolekce to, jak si Singapur představuje, využil pocity z tamního jinak velmi barevného a dekorovaného tradičního odívání i kultury všeobecně. To, jak výsledek nakonec působí, se tedy nedá nijak srovnávat například s poslední Métiers d´Art řadou, která byla velmi viditelně inspirována Skotskem.

Nová Cruise kolekce ale není ani přes „nedostatek“ očividných vlivů asijského ostrova nijak nudná. Jako obvykle obsahuje přibližně dvě stě nových kusů a výběr je obrovský. Od šatů s vrstveným peřím přes romantické krajky, jakési lesklé kostýmky nebo tradiční „chanelovské“ komplety až po kousky z džínoviny, řada nabízí „něco pro všechny“ přesně tak, jak jsme zvyklí.

Karl Lagerfeld odvádí v módním domě Chanel skvělou práci. Do současnosti převádí vše, co vymyslela Coco, a celky vytváří v kontextu velkých témat. Výsledné modely se prezentují v rámci megalomanských přehlídek, které pomáhají společnost živit a stále ji udržovat v paměti veřejnosti. V tomto ohledu nejde designérovi s notoricky známou image nic vytknout, ba naopak. Můžeme ho jen obdivovat a kochat se jím připravovanými módními zážitky. 

Mimochodem – hosté přehlídky necestovali do Singapuru pouze shlédnout novou kolekci. Současně probíhala také premiéra očekávaného filmu Once Upon a Time v hlavní roli s Keirou Knightley, jež režíroval samotný Karl Lagerfeld.

Foto: Chanel-news.com