Haute couture neboli vysoká krejčovina je jedinečnou záležitostí pouze několika módních domů. Nejen, že k výrobě musíte mít poměrně slušnou částku peněz, stejně tak pod vámi musí pracovat víc než pár talentovaných jedinců, kteří se nebojí práce ve dve i v noci čítající několik hodin, dní či týdnů.

S provokativní a neskutečně svůdnou kolekcí haute couture upozorňující na všechny ženské křivky se pro tentokrát vytasila Donatella Versace. Své krasavice v čele s Evou Herzigovou nebo o něco mladší Joudan Dunn oblékla do příléhavých šatů černé, červené, modré a bílé barvy, které byly zdobeny různě vedenými průstřihy po celé své délce.

Atelier Versace

Atelier Versace

Na rozpačitou kolekci Dior nebo rozkvetlou zahradu pod vedením Karla Lagerfelda jsme vás upozorňovali už v minulém týdnu. Prostor tedy dáme například průsvitným zdobeným róbám vhodných na červený koberec i do skříně každé princezny značky Elie Saab.

Elie Saab

Elie Saab

Další zajímavě podaná kolekce dorazila se jménem Giambattista Valli. Je zaměřena především na romantické detaily v podobě volánků, mašliček, našitých květů nebo krásných sukní vyrobených z peří.

Giambattista Valli

Giambattista Valli

Modely hodné lednových královen představila značka Ralph & Russo, která svoji jarní kolekci pojala především v bílé barvě doplněné o 3D modely květů nebo precizní krajku.

Ralph & Russo

Ralph & Russo

Bílá vynikala také v kolekci Zuhair Murad. Precizne zdobené průsvitné modely postupně přecházely ve světle modré či žluté a mnohem kratší variace zdobené flitry. Kolekci ovšem jednoznačně ovládly dlouhé róby v jemné pastelové paletě, který nechyběl ani dominantní pásek z diamantů.

Zuhair Murad

Zuhair Murad

Na kompletní kolekce haute couture se můžete podívat v naší fotogalerii.

Foto: WWD