Rusko ovládly klobouky

/ Redakce

V období 29. března – 2. dubna se v zasněženém ruském hlavním městě Moskva konal dlouho očekávaný týden módy, během kterého se představila řada ruských návrhářů společně s několika začínajícími talenty. Stejně tak se na této události objevilo několik mezinárodně uznávaných designérů.

Většinu médií ovšem neoslovily kolekce jako takové, nýbrž jejich jednotlivé detaily. Opravdovou podívanou byly rozhodně originální klobouky, které budou vládnout příštímu podzimu a zimě v mnoha barvách a různých provedeních.

Velká díla byla k vidění na přehlídce Slava Zaitsev. Podařilo se mu zajímavě zkombinovat oranžové provedení klobouku společně s černou aplikací. Za zhlédnutí určitě stojí bílý klobouk s květy a nenechte si ujít černý klobouk doplněný o dlouhá ptačí pera.

V kolekci Bunker Z byla zaznamenána mohutná kožešina, typický prvek tohoto kraje. Marl Axel se držel docela při zdi, vytvořil jednoduché a přesto nadčasové kloboučky. Vtipné čapky s oušky jsme mohli najít v kolekci HakaMa.

Přepychové pokrývky hlavy, nejčastěji opět z kožešiny a barevného peří, představila Marina Makaron. Oversize výrazné čapky v podání Aleny Akhmadulliny byly už pouhou třešničkou na dortu již tak velké záplavy modelů, které jistě nejen ruské publikum osloví.


Foto: WWD

0 Comments

    Leave a Comment