Vítězka H&M Design Award 2013

/ Redakce

Letošní vítězkou návrhářských cen H&M se stala 26letá studentka Minju Kim, která se tomuto oboru věnuje na fakultě výtvarného umění Royal Academy v Antverpách.

Minju je mladičká návrhářka (avšak působící o hodně starším a zkušenějším dojmem) pocházející z Jižní Koreje, právě dokončující titul na univerzitě. Svoji kolekci pojmenovala „Můj drahý příteli“, k čemuž ji inspiroval japonský tvůrce komiksů Junji Ito. Možná to zní hravě a úsměvně, ale práce vnesená do celé kolekce působí právě naopak velice vážně. Nejen díky tvrdé práci na každém kusu tvořící kolekci návrhářka jednotlivé členy poroty doslova ohromila.

Věhlasnou porotu tvořil módní návrhář Jonathan Saunders, redaktor Tim Blanks, stylistka Leith Clark, fotograf Sølve Sundsbø či populární bloggerka a fotografka Hanneli Mustaparta, která poznamenala, jak moc ji kreativita mladé Minji inspiruje. Nesměla samozřejmě chybět ani kreativní ředitelka H&M Margareta van den Bosch a vedoucí designu Ann-Sofie Johansson.

Byla to právě porota, která shledala kolekci Minji velice zajímavou, plnou kreativity, štěstí a zábavy. Prvků, jež reprezentovaly odlišné tvary a všudypřítomné detaily. Stejně tak ocenila zručnost a silný cit pro navrhování modelů, které působily uceleně.

Minju tak díky tomuto vítězství dostala šanci prezentovat svoji vlastní kolekci na týdnu módy Mercedes-Benz ve Stockholmu, stejně tak i ohodnocení €50,000. Talentované Minju se také naskytla příležitost nabídnout své kousky ve vybraných obchodech H&M, kam zavítají již letos na podzim. A tak už spřádá velké plány. Ihned po skončení magisterského studia se chce zapojit jako stážistka v některé z uznávaných značek módního průmyslu a do budoucna začít pracovat na své vlastní.


Foto: Archiv firem

 

0 Comments

    Leave a Comment