Karl Lagerfeld a Jacques de Bascher

„Byl to ten nejkrásnější Francouz, kterého jsem kdy potkal, a láska mého života,” prohlásil Lagerfeld. Jacques de Bascher byl Lagerfeldův partner, jejichž vztah trval téměř dvě desetiletí. Jeho idol býval považován za krásného, kultivovaného a inteligentního mladého muže (okouzlil dokonce i návrháře Yves Saint Laurenta nebo malíře Davida Hockneyho). Měl promiskuitní sklony, v nichž ho však Lagerfeld podporoval. Jacquesovou osobností se návrhář často inspiroval při tvorbě svých raných kolekcí a dokonce spolu v roce 1977 vytvořili módní film Histoire d’Eau, který zmapoval první Ready-to-Wear kolekci labelu Fendi.

Hubert de Givenchy a Audrey Hepburn

Za jednu z nejznámějších spoluprací v historii módního průmyslu můžeme považovat spojení mladého návrháře Huberta de Givenchyho s okouzlující britskou herečkou Audrey Hepburn. Vše začalo v roce 1954, když se seznámili při natáčení filmu Sabrina. Od té doby se Hubert podílel na vytvoření dnes již ikonického stylu legendární herečky. Styling setrvával převážně z elegantních a sofistikovaných oděvů šitých přesně na míru. Mezi jeho nejslavnější róby, které pro ni kdy vytvořil, patří malé černé šaty z filmu Snídaně u Tiffanyho, či svatební šaty z filmu Funny Face.

Yves Saint Laurent a Loulou de la Falaise

Loulou de la Falaise byla francouzská módní ikona, múza a návrhářka doplňků, šperků a oděvů spojená se značkou Yves Saint Laurent. Kalhoty, košile, sukně či kabáty nosila jinak než lidé v celé Paříži. Byla jedinečná a excentrická. Všechny hraběnky, modelky, filmové hvězdy i dědičky chtěly vypadat jako ona. Není tedy divu, že se stala Laurentovou dlouholetou múzou. Pomáhala mu navrhnout a vytvořit ženský smoking s názvem Le Floye z roku 1966 a průhledné blůzky. Po jeho smrti si otevřela vlastní butik a navrhla řadu šperků pro Oscara de la Rentu.

Philip Treacy a Isabella Blow

Philip Treacy je irský návrhář, do jehož stálé klientely patří například Lady Gaga, Madonna, Kate Moss, či členové královské rodiny. S Isabellou Blow, anglickou redaktorkou, které se připisuje objev módního návrháře Alexandera McQueena, se seznámil v roce 1989. Tehdy pracovala pro Michaela Robertse, jenž si od Treacyho objednal klobouk. Isabella Blow se zeptala, zda by nemohl vytvořit klobouk také pro ni na její svatbu. Brzy poté začala nosit extravagantní klobouky pouze od Philipa Treacyho a staly se jejím poznávacím znamením.

Jean Paul Gaultier a Madonna

Na první straně Madonna, americká zpěvačka, tanečnice, producentka, výstřední módní ikona, ale i sex-symbol 80. let, na straně druhé francouzský módní návrhář Jean Paul Gaultier, jehož tvorba nesla přívlastky avantgardní, provokativní, punková. Ti dva pro sebe byli jako stvořeni, není tedy divu, že se spojili a vzniklo dlouholeté přátelství, ze kterého vzešlo mnoho slavných a šokujících looků. Gaultier začal pro Madonnu poprvé vytvářet modely na počátku 90. let – pro její turné Blonde Ambition Tour. Byl to právě on, kdo vymyslel korzet se špičatou podprsenkou, čímž si získal mnoho pozornosti nejen z módního světa. Gaultier pro Madonnu vytvořil i řadu dalších extravagantních outfitů, z nichž se mnoho zapsalo do dějin módy.