Alice McCall

„Naše zákaznice se rády baví,” popsala Alice McCall své klientky při představení nové kolekce Resort 2019. Label založený v roce 2004 klade důraz na detaily, vyzdvihnutí ženskosti a neustále experimentuje s tkaninou. Navíc sklízí úspěch i v Evropě a v USA. Na letošní přehlídce jsme kromě romantických závojů a květinových potisků mohli vidět i jasně třpytivé látky inspirované 80. léty, disco mini-šaty, propracované moderní tuniky a šaty s extravagantními rukávy.

 

Camilla and Marc

Patnácté výročí založení značky Camilla and Marc oslavili designéři Camilla Freeman-Topper a Marc Freeman tak, že se vrátili do rodné Austrálie a předvedli zde novou kolekci Resort 2019. Interiér připomínal zatím neobydlenou planetu Mars a rozlehlou australskou poušť Outback, přičemž i modely byly tvořeny zejména v zemitých odstínech. Extravagantním detailem se staly maxi tašky nejrůznějších typů a barev. Lemované sukně, jemné tuniky, elegantní roláky, večerní šaty, květinové šortky – to byl jen zlomek toho, co jste mohli shlédnout na exkluzivní přehlídce.

 

Camilla

Australská návrhářka Camilla Franks se pro vytvoření své nové řady nechala inspirovat dalekým Japonskem. Na barevných tunikách, kalhotách i šatech zářily rozmanité japonské motivy, které působily velmi příjemným a hravým dojmem. I samotný interiér přehlídky připomínal rozlehlou japonskou zahradu. Molo zahltily růžové květy stromu Sakura, kterých bylo více než 200 000 a nechyběl ani majestátní třešňový strom, symbol Japonska.

 

Client Liaison Deluxe Line

Značka Client Liaison Deluxe Line předvedla na Overseas Passenger Terminal v Sydney novou kolekci, z níž dýchala kreativní a mladistvá energie. Měli jsme možnost vidět pruhované šortky, kalhoty i jednodílné plavky, volné mikiny připomínající 80. léta s pásky, vysoké boty i obyčejné bílé tenisky, košile s hravými potisky, námořnická trika či džínové bundy s lesklými odznaky. Kolekce byla vskutku pestrá a bavila nás.

 

I.AM.GIA

Svůj přehlídkový debut zažila australská streetwear značka I.AM.GIA, která se v nynější době těší veliké oblibě. Zejména celebrity a influencerky jako Bella Hadid, Kaia Gerber, Elsa Hosk nebo Chiara Ferragni si ji velmi oblíbily. Zakladatelka a kreativní ředitelka Alana Pallister vytvořila drsnou a odvážnou kolekci, jež nemusí sednout každému. Nechyběly kožené kabáty, futuristické brýle, krátké sukně s vysokými kozačkami a bundami do pasu, nízké tepláky nebo transparentní body.

 

Thurley

Kreativní ředitelka labelu Helen O’Connor bere inspiraci pro vytváření svých kolekcí ze všech přírodních i kulturních aspektů. Kolekce Resort 2019 nebyla výjimkou. Nejdůležitějším prvkem se staly šaty – krajkové, s volánky a květinovými motivy a nechyběly ani háčkované prvky. Většina modelů reprezentovala bílou barvu, našlo se zde ale i několik nápaditějších odstínů, jako je levandulová, starorůžová, vanilková nebo basic černá.