Michel Gaubert

DJ na módních přehlídkách

Kdo dostane zaplaceno, i když navrhne, že by přehlídka měla probíhat za naprostého ticha? Dlouholetý přítel Karla Lagerfelda, DJ Michel Gaubert. Přiznává ale, že se ještě nesetkal se situací, která by si ticho žádala. Hudba a móda se zkrátka bez sebe navzájem neobejdou. Gaubert tvoří a vybírá skladby pro přehlídky Chanel, Rodarte, Céline a mnoho dalších od té doby, co se jednou potkal s Lagerfeldem v hudebním obchodě.

Barbara Vinken

Módní teoretička

Barbara Vinken studovala románské jazyky a literaturu, ty ji ale dovedly ke kariéře v úplně jiné sféře. Učarovala jí totiž Paříž, která v osmdesátých letech doslova žila módou. Oblékání neanalyzuje ze sociologického hlediska, tak jako většina teoretiků – soustředí se na estetiku. Pro opravdové „fashion nerdy“ je tu její kniha s názvem Fashion Zeitgeist, kde rozebírá návrháře od již zmiňovaného Lagerfelda až po Comme des Garcons.

Jean-Paul Goude

Módní ilustrátor a grafik

Francouzský ilustrátor, grafik a také fotograf Jean-Paul Goude tvořil kampaně například pro značky Chanel nebo Kenzo a je v tomto směru jednou z nejvlivnějších osob módního průmyslu. V sedmdesátých letech také pracoval pro známý měsíčník Esquire. Jak říká v knize Talking Fashion, považuje se za „grafika, který manipuluje fotografiemi.

Charlie le Mindu

Vlasový stylista

Charlie le Mindu miluje texturu vlasů, neměl ale rád, když mu lidé v kadeřnictví vyprávěli všechny své trable. A tak si založil mobilní salon, se kterým stříhal návštěvníky v klubu v Berlíně, byl tam totiž příliš velký hluk na to, aby mohl se zákazníky mluvit. Nyní pracuje převážně na komerčních projektech, stará se o vlasy Florence Welch nebo Lady Gagy a vytváří obří paruky, které poté prezentuje na své vlastní přehlídce v Londýně.