Nazí nebo udržitelně

Na aktuálním Mercedes Benz Prague Fashion Weeku vyprávěla příběh oděvu, kterého jsme všichni součástí. I když je nejudržitelnější variantou chodit nahý, tedy nosit předchozí kolekci 0+, využití existujících zdrojů a maximální upcyklace je další cestou.

ODIVI proto znovu vdechla nový život starým sakům, které transformovala do moderních siluet pro jakýkoliv věk, velikost i pohlaví. K upcyklované kolekcí si přizvala 1981 – Second hand & Vintage oblečení, Textile Mountain a Platformu udržateľnosti.

Vznikly tak kousky oblečení, které nejsou svázány sezónami. Ivina vize #noseasonbutreason samotné kolekce přesahuje. Pokračuje v produkci univerzálních kusů na principu kapsulového šatníku, které se dají nosit na mnoho způsobů a nepodléhají rychlým sezónním trendům. “Sama směřuji k formě autorské tvorby, která bude mít co nejmenší negativní vliv na životní prostředí. Hledám materiály i cesty ke stoprocentně udržitelné módě. Chci lidem ukázat, že cestou může být i upcyklace už existujícího oděvu”, řekla návrhářka.

Prvorepubliková bižuterie

Oversize střihy a ramena, jež jsou místy asymetrická, mini délky, highlighty 80. i 90. let. “Nové” kousky zrcadlí dnešní trendy, které jsou opět návratem ke kořenům, a vznikly tak zcela přirozeně. Saka a obleky se staly statement kousky přehlídky a favoritem byly i stylové minišaty.

Barevná paleta se držela neutrálních odstínů, mezi nimiž dominovala černá a šedá doplněná kontrastními vínovými a bělostnými tóny. Doplňky tvořila 75 let stará bižuterie z prvorepublikové dílny Bohuslava Plivy, pradědečka Ivy Burkertové. Prohlédněte si všechny looky v galerii.

 

Foto: Archiv MBPFW