Dior

Kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri oslavila novou kolekcí ženské umělecké vyjádření pomocí náročné řemeslné tvorby. Její hlavní inspirací se stala Sonia Delaunay, malířka, jejíž kariéra se v průběhu 20. století vyvinula z malby na textil k vlastní oděvní linii. „Byla součástí neuvěřitelné skupiny umělců, kteří se snažili vyjádřit technikou,” prozradila Chiuri. Siluety v kolekce Pre-Fall 2019 byly velmi femininní a zdůrazňovaly ženský pas. Důležitým prvek se staly doplňky v podobě zlatých šperků, must-have kabelek, ale i baretů a jiných čepic.

 

Versace

Když bylo v září oznámeno, že je Versace odkoupen společností Capri Holdings, která vlastní značku Michael Kors, započala pro módní dům Versace zcela nová éra. Kreativní ředitelka Donatella Versace se rozhodla některými modely vrátit k jarní tribute kolekci, která sklidila velký ohlas. Kromě toho brala inspiraci také z archivů kolekce z roku 1994.  Na několika modelech bylo natištěno logo I love NY slavného grafika Miltona Glasera.

 

Chloé

Oděvy v nové kolekci labelu Chloé působily romanticky, žensky a uvolněně. Kreativní ředitelka Natacha Ramsay-Levi se inspirovala 70. a 80. léty a tak nechyběly volné šaty s florálním motivem, romantické blůzy, výrazné šperky, tuniky, džínovina, barevné šátky, saka s ramenními vycpávkami či krátké šortky. Neméně podstatnou roli sehrály také boty a kabelky různých velikostí s monogramem C.

 

Giorgio Armani

Po několika letech trendu street stylu se na výsluní opět vrací pravé krejčovství. A nejen starší zákazníci, ale i ti mladší oceňují kvalitu a střih propracovaných modelů. Label Giorgio Armani, který od 80. let aktivně vytváří elegantní každodenní kostýmky, se rozhodl nic neměnit. Pouze ještě vylepšit preciznost zpracování. Armaniho smysl pro ženskost a lehkost je patrný a tato kolekce dokázala, že má stále co nabídnout, aniž by nostalgicky vzpomínal na předešlá léta.

 

Chanel

Okázalá přehlídka Chanel byla prezentována v Metropolitním muzeu umění v New Yorku. Kreativní ředitel Karl Lagerfeld se vůbec poprvé inspiroval starověkým Egyptem, proto nechyběly zdobené kousky, extravagantní doplňky a barvy typické pro toto období, tedy zlatá, bílá a černá. A aby Karl dotáhl přehlídku k dokonalosti, nechal v setu postavit egyptský chrám. Jedním z modelů se stal i zpěvák Pharrell Williams.