Phoebe Philo odchází z Céline

/ Redakce Foto: Elle.com

Skupina LVMH v pátek oznámila konec spolupráce módního domu Céline a kreativní ředitelky Phoebe Philo. Philo vedla značku od roku 2008 a za své téměř desetileté působení z Céline vybudovala značku pro ležérní, minimalistické a profesionální ženy. Díky ní jste značku poznaly na míle daleko už jen díky kabelce zavěšené přes ruku. Právě kabelky a zavazadla jsou něco, čím Philo proslula.

Před oživováním značky Céline, vystudovala Philo Central Saint Martins v roce 1996 a následně až do roku 2006 pracovala u Chloé, kde získala v roce 2001 post kreativní ředitelky, když Stella McCartney zakládala vlastní značku. Pak si vzala dvou roční mateřkou dovolenou, aby se mohla věnovat rodině. Koneckonců to, že je její rodina priorita, dokazuje i to, že v minulosti přehlídky Céline plánovala okolo svých těhotenství a potřeb dětí.

Ve hře o jejího nástupce jsou zatím jména několika současných, ale i bývalých designérů, kteří pracovali pod Philo a mohli by ji ve vedení nahradit. Společnost LVMH ovšem nic nepotvrdila. Kolekce Pre-Fall 2018, která bude prezentována médiím v lednu nového roku, bude poslední, která vznikne pod taktovkou Philo. Kde zakotví Philo a kdo ji vystřídá, je tedy zatím jedna velká otázka. Můžete hádat s námi.