Náš online portál Iconiq.cz je i letos hrdým mediální partnerem a bude pro vás průběh bedlivě sledovat a informovat. Celá redakce se vždy na tento módní svátek těší. Vždy je co obdivovat, vždy je něco, co vás šokuje, vždy poznáte nové lidi, nové talenty, nové hrdiny, nové kousky, do kterých se snadno zamilujete.

Letošní zářijový ročník představí kolekce pro sezonu jaro/ léto 2017 a to v novém prostředí. Pomyslný Fashion Temple, který se ve jménu české módy v minulých sezónách otevřel už na několika neobvyklých místech – na Strahovském stadionu, ve skateparku Štvanice, v budově bývalé Živnobanky nebo na půdě Právnické fakulty UK, se posune opět do centra Prahy a to do garáží obchodního domu Kotva s vjezdem z Rybné ulice. „Progresivní vizuální identita Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku přinese obchodnímu domu Kotva novou módní a tvůrčí energii, kterou v tomto lukrativním místě se silnou historií hodláme v následujících letech rozvíjet, podporovat a kultivovat,“ uvedl za majitele obchodního domu, Pražskou správu nemovitostí,  Jiří Švorc.

kotva

V 16 přehlídkových blocích se v sobotu, neděli a pondělí 3. až 5. září představí přední čeští módní tvůrci. Nebudou chybět stálice jako Klára Nademlýnská, Monika Drápalová, Kateřina Geislerová, Jakub Polanka, Petra Balvínová nebo v zahraničí působící Martina Špetlová a Petra Ptáčková. Ani na nové módní hvězdy se nezapomíná jako CHATTY, LaFormela, Lukáš Macháček či Odivi.

doclanku

Kromě přehlídek se na první zářijový týden chystá řada dalších aktivit souvisejících s módou, domácím designem a kreativitou. Na programu je například filmová předpremiéra, módně-právní konference, víkend udržitelné módy, vernisáže, pop-up instalace apod. Doprovodné akce jsou volně přístupné a kompletní program je k dispozici na webu www.mbpfw.com.

Novinkou letošní podzimní edice týdne módy je večerní oslava módy a nakupování v Pařížské ulici. Originalita a výjimečnost mají jednotnou řeč, a proto vidím smysl v propojování kvalitní domácí módní tvorby s produkcí špičkových světových značek. Pařížská ulice se jako reprezentativní pražská nákupní adresa přímo nabízí, a tak se v září do programu Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku vedle domácích návrhářů zapojí také věhlasné módní domy a značky, které zde mají své obchody,“ říká ředitel pražského módního týdne Lukáš Loskot. Představení nových kolekcí proběhne formou akce „Pařížská Harper’s Bazaar Shopping Night“ v pátek 2. září 2016 od 18 do 22.00.

1917949_1210055809004542_6117622367266542007_n

Stejně jako na jaře, i tentokrát bude součástí týdne módy showroom „Re-see Showroom supported by Nespresso“, který svým partnerstvím zaštiťuje právě značka oblíbené porcované kávy. Prostory na akci nově propůjčí The Chemistry Gallery, jejíž moderní prostory dokonale podtrhnou jedinečnost a nezapomenutelnost okamžiku. VIP klientům, novinářům, stylistům i široké veřejnosti zde designéři a návrháři detailně představí svou tvorbu a modely, které mohli spatřit v průběhu týdne na módních přehlídkách. „Re-see Showroom supported by Nespresso proběhne v The Chemistry Gallery (Bubenská 1477/1, Praha 7 – Holešovice) 6. září 2016 od 13 do 19 hodin. Vstup je zdarma.

Foto: MBPFW; parizskaulice.cz