Lokální brand crafting plastics! studio přichází na trh s unikátním materiálem. Řeč je o prvním 100% rozložitelném bioplastu bez ropy. Nyní se díky kampani na kickstarteru snaží změnit ”dobu plastovou”, ve které žijeme.
crafting plastic! studio tvoří Vlasta Kubušová a Miroslav Král. Jejich materiál je jediný svého druhu na světě!

Bioplast od cp!s je bezolejový, uhlíkově neutrální bio plastový materiál, založený na čistých obnovitelných zdrojích a 100% rozložitelný.Výsledkem našeho bioplastového konceptu je kolekce brýlí, která je přímou odpovědí na otázku nadměrné konzumace ve fashion industry a toho, jak k ní přistupovat ekologičtěji.” uvádí Vlasta Kubišová. První kolekce s názvem Collection 1 byla představena na Salone de Mobile v Miláně. Ta nejnovější s názvem Collection 2 se za pár měsíců dostane celosvětově mezi spotřebitele. A to díky již nyní úspěšné kampani na mezinárodní platformě kickstarter, která poběží až do 14. 12. 2017.

S kampaní studio uvádí svoji druhou kolekci brýlí z bioplastu, která je tištěna 3D tiskárnou. Kolekce zahrnuje 4 různé modely, které mohou sloužit jako sluneční i jako dioptrické brýle. Tady ale ambice crafting plastics! studio rozhodně nekončí! V budoucnu mají s materiálem nemalé plány. Sloužit může jako náplň do 3D tiskáren nebo jako základ zboží.

Značku crafting plastics! studio založili v roce 2016 Vlasta Kubušová a Miroslav Král. Dvojice na vývoji materiálu spolupracovala s vědci Slovenské Technické Univerzity v Bratislavě a za jejich práci dostali letos také Slovenskou národní cenu za design. Vystavovali již v Miláně, na turínském design festivalu Operae nebo pražském Designbloku. Jejich bioplastový materiál je 100% rozložitelný a bez ropy. Se zachovávající ohybností a odolností tak mohou bio plasty úplně změnit pohled na materiál, který doposud známe pod pojmem plast.