Kočkami se nechal inspirovat již v roce 1989 módní návrhář Helmut Lang, který vytvořil kočičí korzet k večerním šatům. Ten tehdy oblékla Elisabeth Taylor módní editorial pro pařížský Vogue. Nedávno jej napodobil brazilský designér Reinaldo Lourenço s téměř totožnými večerními šaty, které představil v průběhu Sao Paolo Fashion Week 2012.

Julia Moore nafotila v roce 2011 pro značku Bvlgari kolekci nových kabelek a kočičku pro tuto příležitost zvolila v poněkud větší velikosti. Symbolem se tak stal samotný král zvířat. Ostatně s tygry a lvy si při focení značka Bvlgari často „pohrává“.

Bvlgari cat 1

Nad kočkou jako symbolem zapřemýšlela i samotná Miuccia Prada, která ji ke kolekci jaro / léto 2014 nezapomněla na krásné kabátky vyobrazit. Ostatně tento symbol návrhářka a dědička značky Prada nepoužila poprvé. Zabývá se jím od roku 2010 a evidentně ji skutečně baví, jelikož ji používá i pro svou mladší značku Miu Miu.

Prada cat

Vysoká móda i umění instalace vypovídá o rozeném umělci Maiko Takedovi, který pracuje s tvarem, stínem, vzorem a světlem. Ve spojení těchto „pomocníků“ vytváří jedinečná umělecká díla. K tomu nechybí ani symbol kočky. To, že jsou jeho kolekce poněkud zvláštní, rozhodně nevylučuje, že jsou svým způsobem i neuvěřitelné.

I samotný Karl Lagerfeld miluje kočky a nejednou nás o tom přesvědčil. Nafotil například francouzskou modelku a herečku Laetitiu Casta s bílou kočkou omotanou kolem ramen pro V Magazine. Další sexy obrázky z tohoto focení si můžete prohlédnout v galerii. Casta je v podobě dominy skutečně věrohodná.

411339_in_xl

Steven Meisel, americký módní návrhář zachytil modelku Karen Elson obklopenou kočkami v „Půvabné eleganci“ ve stylu Grace Coddington, kreativní ředitelky časopisu Vogue.

Style by Grace Coddington1

K vidění v reklamní kampani s kočkou byla například i Audrey Hepburn, Elena Vasillieva, Kim Noorda i supermodelka Cara Delevingne, kterou s koťátky nafotil Liz Collins pro kolekci obuvi Tabitha Simmonse.

Cara Delevingne 1

Rovněž modelka Gisele Bündchen kočky miluje a její krásu doplňují nejenom v reklamních kampaních. Nebála se jedno roztomilé koťátko vzít i s sebou na módní molo v roce 1997. Kočky však mají hlubší význam i pro herce, ne nadarmo se s nimi vyfotili Morgan Freeman či John Travolta.

Morgan Freeman

Již ve starém Egyptě byly kočky uctívány jako božstvo a často jsou bohyněmi dodnes. Jistě tato symbolika v překladu znamená hodně i pro módní návrháře a modelky. Ostatně jinak bychom je tak často nevídali v reklamních kampaních. Které ztvárnění módních návrhářů nejvíce oslovilo vás?

Foto: Archiv firem; Pinterest.com