Plesové šaty, které potěší vás i peněženku

/ Redakce

Začátek roku přeje plesům a různým velkým událostem se štítkem “black tie”. Dlouhých šatů, které tento dress code vyžaduje, se však stále bojíme. Přinášíme vám kousky, ze kterých nemusíte mít strach ani vy, ani vaše peněženka.

Nádherné dlouhé šaty z hodnotných materiálů nebo drahocenných, precizních výšivek. Takové róby navrhují designéři nebo slavné módní domy, a to pro své běžné kolekce i v rámci výjimečných řadách haute couture.

Když se chce ale na ples řádné obléknout “běžná smrtelnice”, má jinou možnost, než nevkusný přeplácaný dort z nejbližší půjčovny?

Samozřejmě, že ano. Na plesovou sezónu si totiž dlouhé šaty přichystaly i dostupnější řetězce. Kromě toho, že se jedná o vkusné kousky, mají tyto róby ještě jednu výhodu – rozhodně nezruinují vaši peněženku.

Stále žije barevná jednoduchost, která si rozumí s velkými a výraznými doplňky, nebo řecká čistota, s níž nikdy nešlápnou vedle dlouhovlasé blondýnky. Film Velký Gatsby dostal do obchodů zdobné šaty se sníženým pasem inspirované kabarety 20. let , vedle nichž nabídkám vévodí i jemné saténové róby jako vystřižené ze starého hollywoodského filmu.

A poslední výhoda těchto šatů? Budou jen a jen vaše…

Foto: Archiv firem