Německo-americká herečka a zpěvačka německého původu Marlene Dietrich se proslavila především ve 30. letech v USA, kam roku 1933 emigrovala. Filmovou slávu získala po své hlavní roli ve filmu Já líbám ruku Vám, madam, do kterého ji angažoval režisér moravského původu, rodák z Kroměříže Robert Land. Byla jednou z prvních německých hereček pracujících v Hollywoodu. S naší zemí měla hodně společného. Československo navštívila nejdříve krátce a to konkrétně Ústí nad Labem, kde v městské části Střekov žili rodiče jejího manžela Rudolfa Siebera. Zde navštívila před válkou i zdejší divadlo. Do Čech se pak vrátila ještě jednou s americkou armádou, jako tlumočnice.

Marlene Dietrich, 1940's

V poslední době se začalo spekulovat o tom, že dokonce chtěla zavraždit Adolfa Hitlera, kterého nejdříve plánovala svést a poté zabít. Eva Anna Paula Braunová, milenka Adolfa Hitlera, si svou pozici milenky po celou dobu 2.světové války ostře hlídala.

Actress Marlene Dietrich Sitting by Pool and Smoking, 1932

Marlene Ditrich byla i významnou módní ikonou a múzou řady návrhářů. Nejvíce proslavila kostýmky v pánském stylu, které byly do té doby tabu. Dokonce se jí přezdívalo “kalhotová lady”. Kalhoty se po válce staly nejvýraznějším symbolem ženské rovnoprávnosti. Konkrétně Marlene měla nejraději kalhoty s úzkým pasem a širokými nohavicemi.

d2ee5b84713233ee7ed46e67eb83f506

Marlene Ditrich nikdy svou vášeň pro módu neskrývala. Vždy bedlivě dohlížela nejen na svůj osobní šatník, ale rovněž na ten filmový. “Oblékám se pro sebe. Ne pro image, ne pro publikum, ne pro módu a ne pro muže”, říkávala herečka a výjimečně silná žena. Z její stylu vybíráme základní kameny, které ji symbolizovaly.

Kožešina – milovala glamour styl s vysokou kvalitou.

marlene2

marlene-dietrich-jean-louis-1957

Marlene Dietrich

Androgynní styl – milovala pánský styl

4c7f697f57ab3b78d9fa841bfd35cdb5

marlene3-1

page2

Klasické šaty – ty z ní dělaly skutečnou ženu

Marlene Dietrich Modeling Famous Dress

marlene-dietrich-the-lady-is-willing-1942

Klobouky – často a ráda nosila klobouky

marlene-dietrich-laissant-claridges-tandis-qu_-londres-le-tournage-de-stage-fright-1949

marlene-dietrich-fashion-41

marlene20dietrich084

Foto: Profimedia.cz; Pinterest.com