Módní i hudební událost Fashion Rocks je zpět!

/ Redakce

Šestiletá přestávka byla víc než dlouhá, Fashion Rocks je v plné síle zpět a představí se během New York Fashion Weeku 2014.

Richard Beckman, generální ředitel společnosti Three Lions Entertainment, který kdysi založil každoroční událost, nyní intenzivně pracuje na jejím návratu, který je naplánován na září tohoto roku. Návrat této události oslavuje silný vztah mezi módou a hudbou. Kromě módních přehlídek večer vystoupí některé hudební hvězdy, jako například Afrojack, Duran Duran, Jennifer Lopez, KISS, Miranda Lambert, Nico & Vinz, Pitbull, Rita Ora, The band Perry a Usher. Další jména budou brzy zveřejněna.

Celá událost tedy přiláká hned dvě velké skupiny, nadšence módy a milovníky hudby. “Fashion Rocks je jen show, která slaví neoddělitelnou spojitost mezi módou a hudbou, vztah, který je dnes důležitější než kdy předtím,” nechal se slyšet Beckman. „Poprvé budeme vysílat událost živě během týdne módy z Barclays Center. Bude to velkolepá záležitost, představovat některé ze světově nejvíce talentovaných hudebníků, stejně jako dnešní nejžhavější módní trendy.”

I přes vysoké hodnocení a pozitivní ohlasy byl Fashion Rocks naposledy projektován v roce 2008. Možná si někteří z vás vzpomenou, nakolik ekonomika a mediální prostředí nepřálo podobným akcím. Sociální sítě a zvedající se ekonomika však nabízí vhodnou příležitost uskutečnit celou událost znovu. „Je to trochu moje dítě, vždycky jsem věděl, že jej chci přivést zpět.“ řekl Backman magazínu Fashionista.com.

Sladit hned několik žánrů dohromady jistě není nic jednoduchého, avšak není to jen kvalitní hudba, kterou Backman pro tuto událost hledal. „V podstatě hledáte opravdu špičkové interprety napříč žánry, které nejsou jen vynikajícími umělci, ale také jsou určitým ztělesněním v módním světě.”

Charitativní událost, která vznikla v roce 2003, nenese jen známá hudební jména. Za funkční roky se přes ní „přehouplo“ spoustu důležitým módních jmen, jimiž jsou například Riccardo Tisci, Alexander McQueen, Lenny Niemeyer, Calvin Klein, Lino Villaventura, André Lima, Marc Jacobs, Alexandre Herchcovitch či Donatella Versace.

Fashion Rocks 2014 mimo jiné sponzorují značky Calvin Klein, Garnier, Maybelline i Mazda. Kdybyste dostali chuť zaletět si přímo na místo události, lístky můžete od 1. srpna zakoupit na ticketmaster.com.

Fashion Rocks

Foto: Archiv akce