Čtyři nejproslulejší a nejúspěšnější týdny módy, díky kterým ochutnáme trendy pro sezónu podzim/zima 2015-16 jsou doslova za dveřmi. Do New Yorku se přemístíme už ve čtvrtek, nabitý program zde potrvá až do 19. února. Na sociálních sítích bude možné tuto událost sledovat pod účtem @MBFASHIONWEEK a také pod hashtagy #MBFW.

Své kolekce opět představí desítky proslulých i méně známých návrhářů, vůbec naposledy budou mít k dispozici lokaci Lincolnova centra. Těšíme se na jména jako Tadashi Shoji, Michael Kors, Rebecca Minkoff, Donna Karan a Tory Burch. Velkou část kolekcí bude možné zhlédnou online, počítejte ale s časovým posunem šesti hodin zpět.

Poté následuje oblíbený Londýn. Pokud vše dobře vyjde, těšte se na naši dvojitou přímou účast na několika přehlídkách a doprovodném programu nejen v Somerset House, o kterém vás budeme přímo z místa činu informovat. Londýn ale možná nebude naše poslední zastávka, tak nám držte palce! Pro fotky z první řady se připojte k instagramovému účtu @britishfashioncouncil a vyhledávejte hashtag #LFW či #BFC.

V rozmezí 20. – 24. února se přestaví značky Bora Aksu, JW Anderson, House of Holland, Mulberry, Burberry Prorsum nebo talenti ze Central Saint Martins. Doprovodný program tvoří například panelové diskuze, kombinované mezinárodní přehlídky nebo prezentace pomocí Pop-Up showroomů.

Bláznivé kolekce  a popuštěnou uzdu fantazii určitě nabídne italský Milán v čele s kolekcí Prada, Gucci, Giorgio Armani nebo Fendi. Stejně tak se do Milána vždy těšíme na nádherné street style fotografie nebo rozhovory s předními módními blogery, kteří se na přelomu února a března sjedou do této mekky módního průmyslu.

Od 4. do 11. března patří naše koncentrace pozornosti hlavnímu městu Francie. Paříž letos nabízí opět zajímavou sestavu designérů, včetně Dries van Noten, Rochas, Carven, Balmain, Kenzo, Chloé či Hermés. Na Twitteru sledujte účet @FFCouture, díky kterému se dozvíte všechny aktuální události přímo z místa konání.

Poté rychle zpátky do Česka, kde se během třetího březnového víkendu představí první ročník jarního Prague Fashion Weekendu, svoji účast přislíbila například Ivana Mentlová, Denisa Nová, Petra Ptáčková nebo Martina Špetlová.

A pokud se již tohoto módního maratonu nemůžete dočkat, koukněte se na moji krátkou rekapitulaci z minulého roku.

Foto: WWD