Letošní ročník ovládla jednoznačně módní návrhářka, která si zakládá na své přísně vegetariánské stravě. V londýnském hotelu Savoy získala cenu pro návrháře roku a návrhářskou značku roku. Řeč je o Stelle McCartney, dceři neméně slavného Sira Paula McCartney. Hlavně kvůli svému zapřisáhlému životnímu stylu nepoužívá ve své tvorbě žádnou kůži, peří, polyvinylchlorid či některé typy hedvábí. Stella hovořila o tom, jak ve své kariéře učinila zásadní rozhodnutí, když se po studiích a práci v Paříži vrátila zpátky do Londýna ke své milované rodině. Rozhodla se zariskovat, vzít věci do svých rukou a vybudovat něco nového – svoji vlastní značku.

Právě díky jejímu vegetariánství jí bylo mnohokrát řečeno, že nikdy dostatečně neuspěje ve svém podnikatelském záměru. Dnes je se svými polyuretanovými taškami, sandály z plexiskla, obuví na dřevěných klíncích velice uznávanou návrhářkou po celém světě. O letních prázdninách se dostala i do povědomí všech sportovních fanoušků – navrhla uniformy pro britský olympijský a paralympijský tým.

Dalšími z 14 udílených cen pro talenty napříč módním průmyslem byli např. Erdem, Nicholas Kirkwood, Roksanda Ilincic a JW Anderson. Modelkou roku byla zvolena mladinká Cara Delevigne, v tomto roce úspěšně spolupracující v kampaních se značkami Chanel a Burberry. Cenu za styl, kterou volilo veřejné publikum, si odnesla již potřetí za sebou Alexa Chung.

Foto: British Fashion Council – facebook.com