Devátý kalendářní měsíc se rychle blíží do svého závěru, což neznamená nic jiného, než poslední dny strávené po boku francouzských značek a návrhářů, kteří své ideje pro následující jaro a léto prezentují na pařížském týdnu módy.

Zajímavou a poměrně výstřední kolekci má na svědomí značka Dries Van Noten, svoji inspiraci čerpala především z přírody, měsíce a slunce. Různorodé pojetí siluety je prezentováno pomocí kabátů, kimon, tunik, kalhot i šortek; dochází ke kombinaci různých střihů i odlišných materiálů.

Z výrazné barevné palety se nejvíce opakují odstíny zlaté, cihlově červené i popelavě šedé. Skoro šedesátidílná kolekce předkládá uvolněnost, propracovanost i smysl pro nádherné detaily.

Bílá a krémová – jsou dvě barvy, jež se prolínají v romantické kolekci Vionnet postavené na “pohybu jednotlivých kousků oděvu”. Kolekci tvořenou především dlouhými šaty s porcí asymetrie rozbíjí pouze kožené batůžky, výrazné pásky, masivní náhrdelníky nebo sportovní gladiátorky.

Obdobnou dávku nostalgie a lehkosti předvedla značka Rochas. Mezi šaty zdobené výšivkami ukryla krásné kabáty přepásané na hrudi, potisky ptáků, písmeno R nebo celočerné modely zdobené krajkou a děrováním.

Včerejší den patřil také Alexanderu Wangovi a značce Balenciaga, jejíž nová kolekce vydala na tři desítky modelů. Tajuplnou noční atmosféru otevřelo několik celočerných kombinací, nechyběly sportovní brýle i nízká obuv.

Černou vzápětí vystřídala bílá, jednoduché dlouhé šaty pronásledovala růžová síťovina jdoucí ruku v ruce se zajímavě řešenými sukněmi a propracovanými dlouhými kabáty.

Foto: WWD