Začal Paris Fashion Week!

/ Redakce

Teprve před několika hodinami odstartoval poslední z velkých týdnů módy, který uzavírá pomyslnou zářijovou štafetu. Romantická a vždy nepředvídatelná Paříž již stihla odtajnit dvě desítky nových kolekcí.

Devátý kalendářní měsíc se rychle blíží do svého závěru, což neznamená nic jiného, než poslední dny strávené po boku francouzských značek a návrhářů, kteří své ideje pro následující jaro a léto prezentují na pařížském týdnu módy.

Zajímavou a poměrně výstřední kolekci má na svědomí značka Dries Van Noten, svoji inspiraci čerpala především z přírody, měsíce a slunce. Různorodé pojetí siluety je prezentováno pomocí kabátů, kimon, tunik, kalhot i šortek; dochází ke kombinaci různých střihů i odlišných materiálů.

Z výrazné barevné palety se nejvíce opakují odstíny zlaté, cihlově červené i popelavě šedé. Skoro šedesátidílná kolekce předkládá uvolněnost, propracovanost i smysl pro nádherné detaily.

Bílá a krémová – jsou dvě barvy, jež se prolínají v romantické kolekci Vionnet postavené na “pohybu jednotlivých kousků oděvu”. Kolekci tvořenou především dlouhými šaty s porcí asymetrie rozbíjí pouze kožené batůžky, výrazné pásky, masivní náhrdelníky nebo sportovní gladiátorky.

Obdobnou dávku nostalgie a lehkosti předvedla značka Rochas. Mezi šaty zdobené výšivkami ukryla krásné kabáty přepásané na hrudi, potisky ptáků, písmeno R nebo celočerné modely zdobené krajkou a děrováním.

Včerejší den patřil také Alexanderu Wangovi a značce Balenciaga, jejíž nová kolekce vydala na tři desítky modelů. Tajuplnou noční atmosféru otevřelo několik celočerných kombinací, nechyběly sportovní brýle i nízká obuv.

Černou vzápětí vystřídala bílá, jednoduché dlouhé šaty pronásledovala růžová síťovina jdoucí ruku v ruce se zajímavě řešenými sukněmi a propracovanými dlouhými kabáty.

Foto: WWD