V polovině října oslovila herečka Nikol Kouklová své přátele, kolegy nebo osobnosti, které mají blízko k humanitární pomoci, aby se podíleli na kalendáři s charitativním posláním. Kalendář s konceptem lidských vlastností a povah, které nás spojují, nese název Slunce, světlo, naděje. Můžete tedy vidět komunikaci v podobě Michala Horáčka, smích a radost v podání Veroniky Freimanové, pokoru Dany Batulkové, důvěru manželů Heřmánkových nebo sny a přání Elišky Kaplicky.

Nikol přizvala k tomuto projektu nadějnou a talentovanou vietnamskou fotografku Angelinu Nga Le, která má za sebou již několik velkých úspěchů, například i spolupráci s italským Vogue, ceny na fotografických soutěžích Prague Photo 2014, Metrophotochallenge, vítězství ve výtvarné soutěži Ilustrace knihy o Jiřím z Poděbrad.  Loni o její tvorbě natočila dokument Česká televize. Na realizaci kalendáře se také podílela designérka a stylistka Kamila Vodochodská, vizážistka Žaneta Gi a o vlasy se starali profesionálové z Franck Provost.

Před její objektiv se tak postaily i další známé tváře jako Jan Cina, Nikol Kouklová, Martin Písařík, Dagmar Zázvůrková, David Kraus, Alena a Barbora Mudrovi, Karel Kesl a Karel Heřmánek ml., Michaela Doubravová.

Kalendář v limitovaném množství 500 kusů seženete na pokladně Divadla Bez zábradlí, v salónech Franck Provost nebo si ho můžete objednat přímo u Nikol Kouklové. Ta k celému projektu říká “Odjakživa jsem cítila jakousi morální zodpovědnost pomáhat lidem. Během své profese jsem se setkala nebo setkávám se zajímavými lidmi, kterých si nesmírně vážím a když mám tu možnost je požádat, aby pomohli, proč to neudělat. Říkám o sobě, že jsem svým způsobem drzá (smích) a ano, asi jsem drzá touto odvahou. Ke spolupráci jsem si přizvala tým, který jsem měla už několikrát vyzkoušený z předchozích projektů, takže spolupráce s tak milými a talentovanými lidmi, kterým nemusíte nic říkat dvakrát a nebo je dokonce v jejich práci opravovat mi neskutečně tuto práci usnadnilo.”

Foto: Angelina Nga Le