Dior a Chanel utíkají z Paříže do světa

/ Redakce

Zdá se vám, že je nepředstavitelné, aby měl velký módní dům přehlídku jinde než v jedné ze čtyř módních metropolí? Donna Karan patří do New Yorku, Burberry do Londýna, Dior do Paříže… Vlastně ne – Dior se ukáže v Monaku! A nebude jedinou cestující značkou.

Raf Simons v květnu předvede svoji první cruise kolekci pro Dior – zatím má za sebou „pouze“ couture, jaro/léto, podzim/zimu a pre-fall – a rovnou ji vyveze z Paříže. Tedy, moc daleko se od Francie nevzdálí – pouze do blízkého Monaka, a to konkrétně 18. května. Pro Simonse je to sice výlet první, ale oděvy se štítkem „Dior“ se už ukázaly například v New Yorku či Šanghaji.

Ovšem není jediný, kdo se rozhodl posunout molo o pár stovek až tisícovek kilometrů dál. Druhou balící se značkou je Chanel.

Jeho ředitel Karl Lagerfeld do světa pravidelně vyjíždí už od roku 2003. Řady Métiers d´Art, tedy kolekce pre-fall, tak uctívají tradice řemeslníků a zároveň sledují stopy života Coco Chanel. Poslední prezentaci v Edinburghu, který byl vybrán na základě návrhářčina vztahu k tamějším materiálům i k vévodovi z Westminsteru, předcházely například ty v Londýně, Šanghaji či Benátkách.

Zatímco letošní Métiers d´Art pojede do Dallasu, cruise 2013/2014 se vydá do asijského Singapuru. Městský stát s více než pěti miliony obyvateli si kolekci vychutná 9. května.

Uvidíme, jak (a jestli) oba návrháři do kolekcí promítnou s lokacemi spojené kultury. V tom případě by měl totiž Lagerfeld nespornou výhodu. Zatím můžeme jen spoléhat na to, že oba kreativní ředitelé „na svém místě“ předvedou podobnou senzaci jako vždy.

318217_10150876695769235_229715591_n

0 Comments

    Leave a Comment