Doba nám nahrála čas zastavit se a přemýšlet a nabídla nám příležitost dělat věci nově. Z původně plánované velkorysé show sešlo a místo spěšného dokončování nastal klid na přemýšlení, další úpravy kolekce a nad pěnu dní vyplula také dlouhotrvající reflexe nad rychlostí módního kolotoče. Kolekce dospěla ke změně, přičemž modely přidané v období karantény jí propojují s ateliérovou tvorbou návrhářky a nejsou tedy přímočarou konfekcí. Tento způsob prolínání reflektuje přirozený chod práce v ateliéru, který stojí na osobním kontaktu se zákaznicemi. Ve stejném duchu se bude odehrávat i představení nové kolekce. Proběhne formou předem sjednaných prezentací pro individuální zákaznice a jejich doprovod nebo malou společnost.

Nová kolekce pokračuje v tématu, jímž se návrhářka zaobírá dlouhodobě, a které by se dalo označit jako „klasická krejčovina“. Studie dámského saka, jemuž byla věnována poslední Couture kolekce představená v září 2019 byla prvním takovým počinem. Druhým pilířem nové kolekce je fakt, že Zuzana s linií Pop směřuje k vytvoření nekonečně dlouhé ready to wear kolekce, v níž své místo nacházejí nadčasové a univerzální, dobře kombinovatelné modely. Společným jmenovatelem a kritériem střihů linie Pop je klasická silueta a lichotivost ženské postavě, pojatá dle současných potřeb a autorčiny představy ideálního dámského šatníku.

Nová kolekce je oproti loňské více pragmatická. „Je to moje verze power dressing. Byznys styl, kde je ve střizích náznak formálnosti a reprezentativnosti, ale převládá ženský element,“ popisuje Zuzana. Ten se projevuje v podobě jemných, průsvitných a lesklých látek, měkkých siluet i lehké drapérie, která už není tak vysoustružená jako například u první kolekce Pop z roku 2018, i detailů jako jsou volány či vázačky. Siluety nezapřou inspiraci stylem devadesátých let – zvýrazněná linie pasu, velká ramena, nařasené rukávy a nabírané kalhoty modelující boky. V kolekci se objevuje několik typů saka, kabátů, kalhot, topů, košilových topů i večerních šatů, které doplňují pro Zuzanu typické bustier.

Jak je u návrhářky zvykem, nejedná se o sezónní, ale o celoroční kolekci. Materiálově je kolekce velmi rozmanitá. Tradiční pánské oblekové merino vlně kontrastuje lesklý, měkký satén, hedvábný marocain, saténová organza, vyšívaný tyl s žinylkou i řada třpytivých materiálů jako lurex, tyl s křišťálem, flitry či crystal net. Na barevné paletě převládají neutrální tóny šedé, karamelové, béžové, čokoládové a různé odstíny bílé – krémová, smetanová, ecru i čistě bílá – jimiž ojediněle probleskují další barevné akcenty jako je pudrová, lila, nebesky modrá, smaragdově zelená či zastřená světle zelená.

Ve spolupráci s Preciosou jsou modely zdobené broušenými kameny z českého křišťálu. „Mým cílem bylo ukázat, že kameny mají místo i v běžném šatníku. Pracujeme s nimi minimalisticky – kopírují motiv látky a posázené do linií kostky glencheck se jen sem tam zablyští a tím ještě více podtrhují propojení mužského a ženského principu této kolekce,“ popisuje Zuzana.

 

Foto: Marek Mičánek

Styling: Jan Králíček

Modelka: Barbora Mosorjakova, Elite Model Management Prague

Make up: Hristina Georgievská

Hair: Mirka Myšička Hajdová

Produkce: Radovan Jelínek Indep , Tomáš Ric