Fashionary-hit módních návrhářů

/ Redakce

Pokud rádi navrhujete oblečení nebo se věnujete jiné tvůrčí činnosti při které se kreslí, tento unikátní a velmi oblíbený sešit by vám rozhodně neměl chybět.

Fashionary je fenomén, který vám usnadní vstup do módního světa nebo vám může jen dělat společnost při běžném pracovním dni. Vytvořil a navrhl ho v roce 2009 Penter Yip jako efektivní pomůcku pro profesionální i začínající módní návrháře. A proč je tak praktický?

Najdete v něm totiž vše, co budete při své módní profesi potřebovat. Seznam všech světových módních značek, knihy a časopisy, které se módě věnují, nejznámější světové blogery i webové portály zabývajících se módním světem.

Praktickým bonusem jsou i celosvětové míry a velikosti a názvy jednotlivých druhů oblečení včetně takových detailů jakými jsou knoflíky a druhy límců. Pokud si například někdy nevíte rady s jednotlivými druhy kabelek, ve Fashionary najdete přehled většiny z nich. Také se vám můžou hodit jednotlivé fonty písma, názvy druhů látek a symboly vyzačující péči o oblečení. Celým sešitem se navím prolínají již jemně předkreslené siluety ženských i mužských postav, do kterých stačí jen vkreslit vaše vize.

Fashionary se vám ale bude hodit i v běžném životě jako normální sešit na zapisování. Při dlouhých chvílích ho můžete využívat jako přehledný zprostředkovatel různorodých webových stránek. K dispozici je několik barev a velikostí a také několik limitovaných edicí včetně té nejnovější neonové. Seženete ho v eshopu na Fahionary.org